Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN.

Dünya 17.04.2023 - 21:04, Güncelleme: 17.04.2023 - 21:04 7996+ kez okundu.
 

KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN.

"Samimiyetle iman edenler; kalplerini her türlü günah ve nifaktan arındıranlar; dürüstlükle ve tatlılıkla konuşanlar, tamahkârlıktan uzak duranlar, gerçekten mutluluğa ererler."
Bin aydan hayırlı, Kuran-ı Kerim’in indiği bu mübarek geceyi duayla, şükürle, vicdan muhasebesiyle geçireceğiz. Kaldı ki buna da zorunluyuz. Mübarek Ramazan’ın bu kutlu gecesinde gerçekçi bir özeleştiriye, nefis terbiyesine, samimiyet testine ihtiyacımız azımsanmayacak derecede fazladır.. Bu nedenle Kadir Gecesi’nde baştan ayağa kendimizi gözden geçirmemiz, manevi arınma, manevi yıkanma için el açmamız elzemdir. Unutulmasın ki, Yüce Allah kullarını ihmal değil, imtihan etmektedir. Allah’a sığınıp, rahmet ve bereketinden ümidi kesmeden nerede hata yaptığımızı, nerede eksik kaldığımızı, nerede boşluk bıraktığımızı, elbette niyet ve amellerimizi teferruatlı şekilde gözden geçirmeliyiz. Kadir Gecesi bunun için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Yarın Mahşer Günü’nde aklanabilmemiz ve birbirimizin yüzüne bakacak hal ve durumumuz olması için herkes manevi hazırlığını şimdiden yapmalıdır. Bireysel, toplumsal ve kamusal alandaki ilişkilerimizde, beşeri adaletten kaçmak mümkünse de, ilahi adaletten kurtulmak asla düşünülemeyecektir. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi kurtuluş olan sonuna yaklaştığımız, İlahi rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı, bereket ve bolluk pınarlarının çağlayanlar gibi aktığı bu kutsal ayın; Türk-İslam Dünyası’nın hasret kaldığı barış, huzur ve kardeşlik ortamına ulaşmasında bir dönüm noktası olmasını niyaz ediyorum. Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız duaları, verdiğimiz zekât ve fitreleri kabul etsin inşallah. Milletçe derin acılar yaşadığımız deprem ve sel felaketlerinde hayatlarını kaybetmiş tüm vatandaşlarımıza, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, şu an tedavi görenlere acil şifa dileklerimi iletiyor, cümlemizin başı sağ olsun diyorum. Ebediyete irtihal eden insanlarımızı geri getiremesek de, anılarını yaşatmamız, arkada bıraktıkları emanetlerine sahip çıkmamız, içimizi kor gibi yakan acıları paylaşarak azaltmamız, kanayan yaralarımızı hep birlikte sarıp iyileştirmemiz mümkün ve mutlaktır. Türk milletinin asırlar boyunca müessir gücü birlik ve kardeşliği olmuştur. Milletimizin dayanışma ve yardımlaşma hasletiyle aşamayacağı hiçbir engel de yoktur. Felaketler ne kadar ağır olsa da altından kalkacak kuvvet ve kudret Türk milletinde vardır ve tartışmasızdır. Türklük nice badireyi atlatmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Kadir Gecemizin, Aziz Türk Milletinin birliğine ve dirliğine, eşsiz ülkemizin refah ve huzuruna, 100. kuruluş yılını kutlayacağımız Türkiye Cumhuriyetimizin istiklal ve istikbaline kastedecek dâhili ve harici bedhahlara, tüm bölücü ihanet şebekeleri ve küresel emperyalist güçlere rağmen ilelebet payidar kalmasına vesile olmasını Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, kahraman dava ve silah arkadaşları ile yurdu yaşatmak için can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. ​Yahya Hakan ÇELİK Türk Eğitim-Sen Isparta Şube Başkanı
"Samimiyetle iman edenler; kalplerini her türlü günah ve nifaktan arındıranlar; dürüstlükle ve tatlılıkla konuşanlar, tamahkârlıktan uzak duranlar, gerçekten mutluluğa ererler."

Bin aydan hayırlı, Kuran-ı Kerim’in indiği bu mübarek geceyi duayla, şükürle, vicdan muhasebesiyle geçireceğiz. Kaldı ki buna da zorunluyuz. Mübarek Ramazan’ın bu kutlu gecesinde gerçekçi bir özeleştiriye, nefis terbiyesine, samimiyet testine ihtiyacımız azımsanmayacak derecede fazladır.. Bu nedenle Kadir Gecesi’nde baştan ayağa kendimizi gözden geçirmemiz, manevi arınma, manevi yıkanma için el açmamız elzemdir. Unutulmasın ki, Yüce Allah kullarını ihmal değil, imtihan etmektedir. Allah’a sığınıp, rahmet ve bereketinden ümidi kesmeden nerede hata yaptığımızı, nerede eksik kaldığımızı, nerede boşluk bıraktığımızı, elbette niyet ve amellerimizi teferruatlı şekilde gözden geçirmeliyiz. Kadir Gecesi bunun için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Yarın Mahşer Günü’nde aklanabilmemiz ve birbirimizin yüzüne bakacak hal ve durumumuz olması için herkes manevi hazırlığını şimdiden yapmalıdır. Bireysel, toplumsal ve kamusal alandaki ilişkilerimizde, beşeri adaletten kaçmak mümkünse de, ilahi adaletten kurtulmak asla düşünülemeyecektir.
Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi kurtuluş olan sonuna yaklaştığımız, İlahi rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı, bereket ve bolluk pınarlarının çağlayanlar gibi aktığı bu kutsal ayın; Türk-İslam Dünyası’nın hasret kaldığı barış, huzur ve kardeşlik ortamına ulaşmasında bir dönüm noktası olmasını niyaz ediyorum. Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız duaları, verdiğimiz zekât ve fitreleri kabul etsin inşallah.
Milletçe derin acılar yaşadığımız deprem ve sel felaketlerinde hayatlarını kaybetmiş tüm vatandaşlarımıza, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, şu an tedavi görenlere acil şifa dileklerimi iletiyor, cümlemizin başı sağ olsun diyorum.
Ebediyete irtihal eden insanlarımızı geri getiremesek de, anılarını yaşatmamız, arkada bıraktıkları emanetlerine sahip çıkmamız, içimizi kor gibi yakan acıları paylaşarak azaltmamız, kanayan yaralarımızı hep birlikte sarıp iyileştirmemiz mümkün ve mutlaktır.
Türk milletinin asırlar boyunca müessir gücü birlik ve kardeşliği olmuştur. Milletimizin dayanışma ve yardımlaşma hasletiyle aşamayacağı hiçbir engel de yoktur. Felaketler ne kadar ağır olsa da altından kalkacak kuvvet ve kudret Türk milletinde vardır ve tartışmasızdır. Türklük nice badireyi atlatmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Kadir Gecemizin, Aziz Türk Milletinin birliğine ve dirliğine, eşsiz ülkemizin refah ve huzuruna, 100. kuruluş yılını kutlayacağımız Türkiye Cumhuriyetimizin istiklal ve istikbaline kastedecek dâhili ve harici bedhahlara, tüm bölücü ihanet şebekeleri ve küresel emperyalist güçlere rağmen ilelebet payidar kalmasına vesile olmasını Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, kahraman dava ve silah arkadaşları ile yurdu yaşatmak için can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

​Yahya Hakan ÇELİK
Türk Eğitim-Sen Isparta Şube Başkanı

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sarkikaraagac.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.