Haber Detayı
18 Mart 2021 - Perşembe 03:00
 
Kaymakamımız Onur Yılmazer'in 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
Kaymakamımız Onur Yılmazer'in 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
- Haberi
Kaymakamımız Onur Yılmazer'in 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylardan biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, fedakârlığın doruk noktasına ulaştığı bir var olma mücadelesi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya göstermesi bakımından tarihi bir gündür.
Bu zafer, Türk milletinin istiklali uğruna nelerini feda edebileceğinin en bariz göstergesidir. Hiçbir zaman geri dönmeyi düşünmeyen, düşmanı bile kendisine hayran bırakacak kadar asil bir davranış sergileyen kahraman ecdadımız, elde ettikleri bu büyük zafer ile milletimizin hatta coğrafyanın kaderini değiştirmiştir.
Çanakkale zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde olduğu zaman neler yapabileceğin bir göstergesidir. Tüm Milletimiz bilmelidir ki, Şehitlerimizin temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en kutsal emanet olarak korunacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Milletimizin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini başlatan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşları olmak üzere, vatanı uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş ve hayatta olan kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakamımız, Onur, Yılmazer'in, 18, Mart, Çanakkale, Zaferi, Ve, Şehitleri, Anma, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı