Yazı Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 10:16
 
ŞARKİKARAAĞAÇ ve TOKİ
Fatih DEMİRTAŞ
fatihdemirtas.32@hotmail.com
 
 

Isparta'nın bir çok ilçesinde TOKİ evleri yapılırken, Şarkikaraağaç'a hala neden yapılmadığını dile getirmiş ve tepki göstermiştik.

Bir çok kesimin takdirini kazansak ta her geçen gün bazı mantar gibi türeyen mğteahhitlerin hoşuna gitmedi. Ama bizim ne o mantar gibi türeyen müteahhitler ile ne de mevcut müteahhitler ile uzaktan ya da yakından bağlantılı bir şey söz konusu değildir. Bir düşünün Şarkikaraağaç Belediyesi personeli o mantar gibitüreyen ve diğer müteahhitlerden 1 daire aldığını gördünüz mü? Kıyıda köşede 3-5 kuruş para biriktiren ve kirada oturan benim ilçe halkımın uygun fiyatlara ev alması kadar güzel bir durum olamaz mı? 
Gelelim TOKİ'nin Gelişmelerine...
Belediye Başkanı İsa Çarkacı, her ne kadar seçim beyanatlarında toki yapılacak diye söz verse de bu durumu kulak arkası etse de, en sonunda 120 kişiyi bulun, arsayı ben vereceğim dedi. 2 haftalık bir mevzu ve 120 kişiden bahsediyorum. Tereddüt ettik. 120 kişi nasıl buluruz. Nereden buluruz. Ankara, İstanbul ve yurdumuzun çeşitli bölgelerinde yaşayan Şarkikaraağaç'lı hemşehrilerimize ulaşmak için çalışma başlattık. Ama baktık ki gerçekten TOKİ'nin ilçemize gelmesini isteyen o kadar çok hemşehrimiz varmış ki, 120 kişiyi nasıl toplarız diye tereddüt ederken şuan ön talep 189 kişi oldu. Bu bizim değil, 189 kişinin başarısı. ve İnanıyorum ki daha da talep olacağına. Bu sayının giderek artacağına. Şuan 5 Bin Nüfuslu Gelendost ilçesinde 1. etap bitmiş, 2 etap başlıyor. Başkan Çarkacı şunu demekle gayet haklı. Şarkikaraağaç'ın başlıca sorunları var. Mesela YOL, Ama bu pelli perişan yollar Toki'nin ilçemize gelmesi için hiç bir engel değil. İnşallah herkes verdiği sözün arkasında durur ve ilçemize TOKİ yapılır. Kalın Sağlıcakla... Hepinizin kirpiklerinden öperim :)) 
Fatih DEMİRTAŞ
Ekspres Gazetesi 
e-mail: fatihdemirtas.32@hotmail.com

 
Etiketler: ŞARKİKARAAĞAÇ, TOKİ
Haber Yazılımı