Yazı Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 12:09
 
Şarkikaraağaç'ta Neler Oluyor?
Hakan YAMAN
hakan_yaman32@hotmail.com
 
 
Gazeteci arkadaşımız Şakir Aksöz’ün her ziyareti öncesi sosyal medyadan etiketlediği ‘Kutsal topraklardayım’dediği güzel memleketim Ş.Karaağaç’taki son gelişmeler üzerine bu yazıyı kaleme almak zorunda kaldım.
Ş.Karaağaç’a yapılan hizmetleri alkışladığımız gibi, yapılamayanları, eksikleri ve beklentileride dile getirmek, gerekirse eleştirmekte bizim görevimiz.
Dünkü gazetemizde, sayın Milletvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç’in destekleri ile Ç.Saraylar kasabasına modern futbol sahasının yapıldığını, yine Milletvekilimizin girişimleri ile Çiçekpınar ve Ç.saraylara TOKİ kanalı ile ucuz kontların yapılacağı haberlerini büyük bir memnuniyetle dile getirdik, emeği geçenlere teşekkür ederek, tebrik ettik.
Bu güzel gelişmelerle beraber eksikleri dile getirmek ve bu eksikliklerin giderilmesi noktasında siyasetçileri göreve davet etmemiz gerektiğinide düşünüyorum.
Gazeteci meslektaşım Fatih Demirtaş sosyal medyadan yaptığı ve özellikle siyasilerin dikkatini çekme adına paylaştığı bir hususu gündeme taşımak ve sorunun acil çözümü için buradan başta AK parti il başkanı sayın Osman Zabun’un konuya hassasiyet göstermesi ve Ş.karaağaçtan gelen taleplere kulak vermesini istiyoruz.
Ş.Karaağaç Devlet hastanesinde görev yapan Başhekim Alpaslan Çelik’in görev süresinin uzatılması, ihtiyaç olan doktor atamalarının yapılması ve vatandaşın taleplerine kulak verilmesini bekliyoruz.
Çoğrafi ve fiziki açıdan gelişmeye müsait benim güzel ilçemin yıllardır yatırım ve hizmete aç olduğunu biliyoruz.
Hemen yanıbaşındaki Yalvaç’ın yıllardır kamu yatırımlarından dönemin Bakanı Erkan Mumcu ve yine dönemin belediye başkanı Tekin Bayramla çok büyük yatırım ve hizmet aldığını biliyoruz.
Oysa büyümeye ve nüfusunu artırmaya müsait Ş.Karaağaç’ın bugün siyasi anlamda gücü tartışılmaz ama yeterince hizmet aldığıda söylenemez.
Siyasi çekişmeler, hizipçilik ve dahada önemlisi biraraya gelememe gibi kronikleşmiş sorunlarla birlikte ilçenin makus talihi bir türlü yenilemedi. Oysa ilçenin önde gelen isimlerinin siyasi görüşü ne olursa olsun biraraya gelerek ilçenin sorunlarının çözümü ve yüksek beklentilerini Ankara’ya doğru bir şekilde taşımaları ilçenin makus talihini yenmeye yeterli.
Bugün onlarca bakanlığa bedel bir görevin başında olan Plan-Bütçe komisyonu başkanı, hemşehrimiz S.Sadi Bilgiç’in varlığından, gücünden yeterince faydalanamayan, sayın vekili sorunların çözümü noktasında zorlamayan zihniyet, ilçeye en büyük kötülüğü yapıyor.
kamuoyunda milletvekilide, İl başkanıda, gazetecilerde Ş.karaağaçlı algısının yeterli karşılığı olmadığını düşünüyorum. bu kadar güçlü siyasetin, bürokrasinin ve medya gücünün yanında ilçenin her alanda örnek bir ilçe olması gerekiyordu.
Sayın il başkanı Osman zabun’a buradan çağrıda bulunuyorum. Ekmeğini yediğimiz suyunu içtiğimiz, gönül bağımızın olğu ilçemize vakit ayırın ve oradan gelen sorunlara kulak verin.
Dr. sadettin Bilgiç devlet hastanesinde yaşananlara, dahada önemlisi ilçenin nabzını tutan gazeteci Fatih Demirtaş’ın eleştirilerine lütfen kayıtsız kalmayın.
 
Etiketler: Şarkikaraağaç'ta, Neler, Oluyor?, ,
Haber Yazılımı