Haber Detayı
03 Ekim 2013 - Perşembe 16:45
 
Yerel seçimler yaklaştı…
Siyaset Haberi
Yerel seçimler yaklaştı…

Daha seçimlere 6 ay var ama siyasette ‘Belden aşağı sezonu’ Ekim ayı itibaren resmen açıldı.

Bu işlerde başlangıç, öyle turizm sezonu gibi davullu, zurnalı, kokteylli olmadığından siyasetle ilgilenmeyenler pek farkına varamayabilir.

Düğün veya bir mağaza açılışı gibi önceden davetiye de dağıtılmadığından, belden aşağı sezonu bazıları için sürprizdir.

‘Belden aşağı’ sezonunun başlaması yeni bir seçimin de habercisidir.

Siyasetin bir anlamda ‘Cemre’sidir…

Yeni aday olacak insanları lütfen karalamayın, Belden aşağı sözler sarfetmeyin…

 

Efendim; lafı fazla dolandırmadan sadede geleyim.

Yerel seçimler yaklaşırken bazı densiz insanlar laf sahibi oluyor, ve sağa sola ağzının salvolarını akıtmaya başlıyor. Yakışmıyor beyler, yakışmıyor!!! Siz Şarkikaraağaç’ın evlatları değil misiniz? Siz burada yaşıyor, yüz yüze bakmıyor musunuz? Yerel seçimler yaklaşıyor. Bu ilk değil, son olsun. Ama anlamadığım her seçim yaklaşırken aday adaylar, sonrasında aday ve son olarak bir başkan çıkacak. Bu A partisi, B partisi, C partisi fark etmeksizin.

 

Ama bazılar hiç durmaz, yorulmaz iftira atar, Malum olayda adı geçen başkanı yıpratmak. Belden aşağı çakarak, ya kendi, ya birileri adına puan toplamak.

*          *          *

 SORULAR? SORULAR? SORULAR?

Haksızlık etmeyelim.

Geçtiğimiz dönemlerde yapılmadı mı? İnsanlar bir birleriyle düşman edilmedi mi? Diğer ilçelere hiç gittiniz mi? Siyasetin S’sinden konuşuluyor mu? Ekonomimiz nereye gidiyor bilmem farkında mısınız? Diğer ilçelerin ekonomisine baktınız mı hiç? Yada düşündünüz mü? Hayır; Çünkü bazı kesimlerin aklı sadece Belden aşağı siyaset yapmaya çalışıyor. İlçemizin bir adım ileriye gitmediğinin aksine daha da gerilediğinin göstergesidir bunlar…

Bu yüzden ŞARKİKARAAĞAÇ kaybediyor!!!

 

Bir gün olsun AKP, CHP ve MHP Isparta Milletvekillerine gidip Şarkikaraağaç’ın geleceğine yönelik bir şey istediniz mi? HAYIR!!!

 

Bir gün olsun AKP, CHP ve MHP İlçe Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri ve Oda Başkanları İlçemizin ekonomisi, kalkınması ve geleceği için birleştiniz mi? Koca bir HAYIR!!!

Yine bu saydığım isimler birleşip Ankara’ya bir çıkarma yapıp biz bunu istiyoruz diye bastırdınız mı? HAYIR, HAYIR,HAYIR..!

Çünkü sözde herkes milliyetçi, herkes Şarkikaraağaç’ı düşünüyor, Ama Özde hiçbir kimse hiçbir şey yapmıyor. Yapmak isteyenleri de bu belden aşağı karalama kampanyası yüzünden heves bırakmıyor. Bunu yapan insanların amacı ne? Üzüm yemek olmadığı apaçık ortada, Belden aşağı yapılan karalama kampanyasından dolayı Bağcı zaten muzdarip.

Varınız, Yoğunuz, İşiniz Gücünüz insanları nasıl karalayabilir, Yıldırabilirim!!! Çünkü dürüst insanları da kendiniz gibi görüyor, çamur at izi kalsın felsefesiyle hareket ediyorsunuz…

Aslında böyle insanlara fazla söyleyecek bir söz olduğunu düşünmüyorum. Çünkü her zaman bu insanlar çıkıyor, dürüst insanları yıpratıyor.

            Birisinin başka insanların arkasından konuşması hoş değil, eğer gerçekten konuşmak istiyorsan ara telefonla ya da git yanına yüzüne konuş..! Sonuçta o koltuğun sahibi değil emanetçisidir.

 

            Seçilmiş birinin, siyaset yapan birinin parti gözetmeksizin amaç Ekonomi ise, amaç ilçemizin geleceği ise birlik olun.

Eskiden bir arkadaşımız bir yere tayin edildiğinde veya sürüldüğünde bunu kendimize dert eder, üzülürdük. Aynı acıyı paylaşır, aynı duyguları yaşardık.

 

 

Bir futbol takımı düşünün, ve aynı saflarda maçını izliyorsunuz. Yaptığı hataları söyleyebiliyorsunuz…

 

O zaman sorun nerede? Sorun bölücülük yapan o zihniyette! Sorun insanları bir birine düşürerek İlçemizin ilerlemesini istemeyenlerde.

            Ancak görünen o ki, bu fitne, fesatlar konuştukça, koltuklar unutuluyor, göz kararıyor.

 

Şarkikaraağaç’ta bazı siyaset yapanlara şöyle bir bakıyorum. Yapılan hizmetleri de görmeyecek kadar nankör olduklarını.

 

İlçe Başkanları, sivil toplum örgütleri, oda başkanları, muhtarlar hep birlikte hareket etseler gerçekten Şarkikaraağaç şuan bu durumda olmaz.

 

Bir gün olsun Şarkikaraağaç Belediyesine, Isparta Milletvekillerine birleşip gittiniz mi?

 

GELİN BİRLİK OLUN, ŞARKİKARAAĞAÇ KAZANSIN!!!

Eğer Şarkikaraağaç’ın bu durumu hak etmediğini düşünüyorsanız gelin birleşin Şarkikaraağaç için canla başla mücadele edin. 


Şarkikaraağaç Ekspres Gazetesi 

Fatih DEMİRTAŞ

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı