Haber Detayı
04 Ocak 2018 - Perşembe 22:33
 
Yenişarbademli'de Arazi Toplulaştırmada Sona Gelindi...
Zorunlu arazi toplulaştırılması konusunda başvuru süresinin sona ermesinin ardından Isparta’nın Yenişarbademli ilçesinde çalışmalara başlandı.
- Haberi
Yenişarbademli'de Arazi Toplulaştırmada Sona Gelindi...

Zorunlu arazi toplulaştırılması konusunda başvuru süresinin sona ermesinin ardından Isparta'nınYenişarbademli ilçesinde çalışmalara başlandı.

Bakanlar Kurulu kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanan toplulaştırma kararıyla, verasetli arazilerin bir kişi üzerinde toplanmasıyla ilgili sürenin sona ermesinin ardından Isparta'nın Yenişarbademli İlçe Tapu Müdürlüğü'nde, Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürlüğü ve toplulaştırmayı yapacak olan yüklenici firmadan gelen yetkililer, Belediye Başkanı Mustafa Erdem'e konu hakkında bilgi verdi. İlçeye gelen yetkililer, ileriki bir tarihte halkı bilgilendirme ve mülakat için bir dizi görüşmelerde bulundu.

Toplulaştırma, Yenişarbademli belediye sınırları içerisinde kalan bölge ve ilçenin tek köyü konumundaki Gölkonak'ta 'Tarım Arazilerinin Korunması, Kullanılması ve Arazi Toplulaştırılmasına İlişkin Tüzük'ün 17'nci maddesi uyarınca hayata geçirilecek. İsteğe bakılmaksızın, özel arazilerin zorunlu şekilde toplulaştırılacağı uygulamayı ise Devlet Su İşleri (DSİ) 18. Bölge Müdürlüğü'nün hayata geçireceği belirtildi.

Diğer yandan, Teknik olarak arazi toplulaştırmasına uygun olmayan tepelik, taşlık, çukurluk, yoğun sabit tesis bulunan alanlar ve diğer kriterleri taşımayan yerler zorunlu özel arazi toplulaştırması kapsamı dışında tutulacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yenişarbademli'de, Arazi, Toplulaştırmada, Sona, Gelindi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı