Haber Detayı
14 Ağustos 2020 - Cuma 16:53
 
Verimliliği Arttırma Projesi Kapsamında Damızlık Koç Dağıtımı Yapıldı
Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma Projesi kapsamında İlimiz Şarkikaraağaç İlçesi’nde Merinos ve Akkaraman (kangal) ırkı
- Haberi
Verimliliği Arttırma Projesi Kapsamında Damızlık Koç Dağıtımı Yapıldı

Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma Projesi kapsamında İlimiz Şarkikaraağaç İlçesi’nde Merinos ve Akkaraman (kangal) ırkı damızlık koç dağıtımı yapıldı. 13.08.2020 tarihinde kura çekimi sonucu yapılan dağıtımda İl Müdürümüz Sayın Eyüp Adıgüzel, Şarkikaraağaç İlçe Müdürü Hüseyin Aydın, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ali Gündüz, Isparta İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Sayın Süleyman Yaşar Köroğlu ve koç dağıtımına hak kazanan yetiştiricilerimiz katıldı. Kura çekiminin ardından 21 yetiştiricimize 35 Adet merinos ırkı koç, 34 yetiştiricimize de 52 adet akkaraman ırkı koç dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın desteklemiş olduğu Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma Projesi kapsamında dağıtımı yapılan üstün vasıflı koçların sürülere katımı ile hem döl, süt ve et verim kalitesini artırarak yetiştiricilerimizin kazançlarının artmasına hem de bölgenin damızlık ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunmuş olacağız. Projenin İlimiz ve yetiştiricilerimiz için hayırlı olmasını dilek ve temenni ederiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Verimliliği, Arttırma, Projesi, Kapsamında, Damızlık, Koç, Dağıtımı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı