Haber Detayı
23 Ağustos 2013 - Cuma 12:54
 
Tecavüz Cinayeti Değil Sevgili Cinayeti Çıktı
Nurettin G.'yi av tüfeğiyle öldürdükten sonra, başını keserek köy meydanına atan Nevin Y. hakkında 'ömür boyu hapis cezası' talep edildi.
Asayiş Haberi
Tecavüz Cinayeti Değil Sevgili Cinayeti Çıktı

Yalvaç İlçesi'nde kendisine silah zoruyla tecavüz ettiğini ileri sürdüğü Nurettin G.'yi av tüfeğiyle öldürdükten sonra, başını keserek köy meydanına atan Nevin Y. hakkında, 'Tasarlayarak canavarca hisle kasten adam öldürmek' iddiasıyla 'ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası' talep edildi.

Yalvaç İlçesi'ne bağlı Koruyaka Köyü'nde evli ve 2 çocuk annesi 29 yaşındaki Nevin Y., kendisine silah zoruyla tecavüz ettiğini ileri sürdüğü 2 çocuk babası 35 yaşındaki Nurettin G.'yi 28 Ağustos 2012 gecesi tüfekle vurdu, başını kesip bir çuvala koyarak, 'İşte namusuma uzananın kellesi' diyerek köy meydanına attı. Olaydan sonra jandarma tarafından gözaltına alınan Y., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Isparta E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilen Nevin Y., 17 Kasım 2012'de 3.5 kilo ağırlığında kız Bebek dünyaya getirdi. Y.'nin istemediği Bebek, Isparta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yurduna yerleştirildi. 3 bakıcı tarafından özenle bakılan bebeğe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından 'Elif Sıla' adı verildi.

 

ÖNCEDEN GÖNÜL İLİŞKİSİ İDDİASI

 

Soruşturmayı sürdüren Yalvaç Cumhuriyet Savcılığı, 11 Şubat 2013'te İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun gönderdiği DNA raporunda, Nevin Y.'nin doğurduğu kız bebeğin babasının Nurettin G. olduğunun belirlenmesi üzerine iddianame hazırladı. Geniş kapsamlı bir soruşturmanın ardından cumhuriyet savcısı Osman Çabuk'un olaydan 354 gün sonra hazırladığı 46 sayfalık iddianame Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 32 tanığın ifadesine başvurularak hazırlanan iddianamede, Nurettin G.'yi av tüfeğiyle öldürdükten sonra, başını keserek köy meydanına atan Nevin Y. hakkında 'Tasarlayarak, canavarca hisle kasten adam öldürmek' iddiasıyla 'ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası' istedi. Nurettin G.'nin eşi K. G. ve annesi Z. G'nin müşteki kabul edildiği iddianamede, gerek tanık ifadelerinden gerekse telefon dökümlerinden sanık ile maktul arasında önceden gönül ilişkisi olduğuna, tecavüz olayının gerçekleşmediğine kanaat getirildi.

 

5 KEZ ATEŞ ETMİŞ

 

Otopsi raporlarına yer verilen iddianamede, Nurettin G.'ye sırt bölgesinden 2, kasık bölgesinden 2 ve çene bölgesinden 1 olmak üzere toplam 5 el ateş edildiği, yaralarının ölümcül olduğu, kafasının ise öldükten sonra kesildiği belirtildi. Nevin Y.'nin ifadesine de yer verilen iddianamede, Y.'nin, Nurettin G. ile gönül ilişkisini kabul etmediği kaydedildi. Nurettin G.'nin ilk kez 18 Ocak 2012'de kendisine tecavüz ettiğini iddia eden Nevin Y.'nin ifadesinde şunlar yer aldı:

 

"Nurettin, elindeki silahı göstererek, 'Sakın bağırma çocuklarına sıkarım' diyerek tecavüzü gerçekleştirdi. Bir müddet oturduktan sonra gitti. 3- 5 gün sonra yeniden gelerek tekrar tecavüz edip gitti. Bu olayın 5- 6 günde bir tekrar etmesi üzerine kapıyı kilitlediğim halde tehdit ederek kapıyı açtırıp devam etti. O dönemde diş ağrısı için antibiyotik kullanıyordum. Adetim kesildiği için hamile kaldığımı anlayamadım. Kürtaj için gittiğimiz doktor ise 'Eşinin rızası lazım' diyerek kürtaj yapmadı."

 

KIZ OLURSA 'CEMRE' ERKEK OLURSA 'KUZEY'

 

Nurettin G.'nin hamileliği öğrendiğinde çok sevindiğini de ifadesinde belirten Nevin Y., "Nurettin, televizyondaki 'Kuzey Güney' dizisindeki karakterleri çok seviyordu. 'Kız olursa Cemre, oğlan olursa 'Kuzey' ismini koyacağım' dedi. Ben de kendisini geçiştirmek için 'Tamam' dedim" dedi.

 

'ARTIK İĞRENMEYE BAŞLAMIŞTIM'

 

İddianamede Nevin Y.'nin cinayeti nasıl işlediğine dair verdiği ifadeye de yer verildi. Nurettin G.'yi önce bıçakla öldürmeyi tasarladığını anlatan Y., ifadesinde şunları söyledi:

 

"Benden güçlü olduğu için vazgeçtim. Nurettin olay günü saat 22.00 sıralarında eve geldi. İple eve çıkmaya çalışırken kayınpederime ait tüfeği alarak 2 el ateş ettim. Nurettin bana küfür ederek belindeki tabancayı çıkarmaya çalıştı. Ancak silahı yere düşürdü. Yanına gittiğimde küfür etmeye devam etti. Bunun üzerine cinsel bölgesine ateş ettim. Nurettin'in öldüğünü düşünerek yanımdaki saplı bıçakla boğazını kestim. Başını yaklaşık 200 metreileride köy kahvesinin önüne fırlatarak, 'İşte namusumla oynayanın kellesi, benim arkamdan konuşmayın' tarzı laflar ederek eve döndüm. Nurettin sürekli beni, 'Elimde çıplak fotoğrafların var' var diye tehdit ediyordu. Hatta ramazan ayında eve gelen misafirler 'Nurettin'in oğlu senin resimlerini internete verecek, doğru mu?' diye sorular sordu. Nurettin'le ilişkiye tehdit ve şantajlar nedeniyle girdim."

 

EV YANGININI NEVİN Mİ İSTEDİ?

 

İddianamede, Nevin Y. ve kayınpederinin kaldığı evde çıkan yangına da yer verildi. Nevin Y.'nin cezaevinden telefonla aradığı eşi İsmail Y.'ye 'O evde kötü hatıralar var, yak' dediği iddia edildi. İsmail Y. bu iddiaları reddettiği iddianamede yer aldı.

 

BEBEK İÇİN 50 BİN LİRA İSTEMİŞ

 

İddianamede yer alan çarpıcı bir iddia ise Nevin Y.'nin doğan kız çocuğu için 50 bin lira istemesi oldu. Nevin Y.'nin babası Z.Y. ile yaptığı telefon görüşmelerine de iddianamede yer aldı. Görüşmede baba Z.Y.'nin, 'Maraş'tan bir aile çocuğu evlat edinmek istiyor, bir miktar para verecekler' diyor. Nevin Y.'nin 'Kaç para veriyorlar?, '30 bin TL, 50 bin TL verirlerse verelim' sözlerine yer verildi.

 

'SENİ SEVİYORUM, CANIM' MESAJI

 

Nevin Y.'nin, Nurettin G. ile 2010 yılında beri görüştüğüne yer verilen iddianamede, Nevin Y.'nin, 2010 yılında Nurettin G. ile cep telefonuyla 3 saat 46 dakika 31 saniye, 2011 yılında 42 saat 3 dakika 10 saniye ve 2012 yılında 114 saat 47 dakika 33 saniye görüştüğü belirtildi. Nevin Y.'nin, Nurettin G.'ye telefon konuşmalarında ve attığı mesajlarda, 'seni seviyorum, canım' gibi ifadeler kullandığı kaydedildi.

 

'RIZASIYLA İLİŞKİYE GİRDİ'

 

Nevin Y. ve Nurettin G.'nin bu sözlerinin bir kısmının Nurettin G.'nin eşi K.G. ve arkadaşları tarafından da duyulduğu vurgulandı. Nurettin G.'nin cep telefonunda Nevin Y.'ye ait gülümserken, poz vererek çekilen fotoğraflar bulunduğunun belirtildiği iddianamede, ikili arasındaki ilişkinin Nurettin G.'nin eşi K, annesi Z.G., kardeşi ve arkadaşları tarafından bilindiği kaydedildi.

 

Nevin Y.'nin 2010 yılından beri Nurettin G. ile rızasıyla ilişki yaşadığının yer verildiği iddianamede, şunlar kaydedildi:

 

"Nevin Y. tecavüze uğramadığından, hamile kaldığını anlayana kadar kimseye bahsetmedi. Karnındaki bebeğin eşinden değil, Nurettin G.'den olduğunu anlaması, ilişkinin köyde konuşulmaya başlaması üzerine zor durumda kalan Nevin Y.'nin, kendisini topluma ve ailesine karşı tecavüze uğradığına inandırmak için 2010 yılında beri rızasıyla ilişki yaşadığı ve hamile kaldığı Nurettin G.'yi, 'tasarlayarak, canavarca hisle öldürdüğü' kanaatine varılmıştır."

 

Hakkında Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 82/1 maddesi, 'a ve 'b' bentleri gereğince 'tasarlayarak, canavarca hisle öldürmek' suçundan 'ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası' istenilen Nevin Y.'nin yargılanmasına 2 Ekim'de Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanılacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nurettin, Gyi, av, tüfeğiyle, öldürdükten, sonra, başını, keserek, köy, meydanın
Yorumlar
Haber Yazılımı