Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 12:41
 
T.C. Şarkikaraağaç İcra Dairesi
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlan Haberi
T.C. Şarkikaraağaç İcra Dairesi

T.C.
ŞARKİKARAAĞAÇ
İCRA DAİRESİ
2017/30 TLMT.
 
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Isparta İli, Şarkikaraağaç İlçesi, Örenköy Köyü, Tolas Mevkii, 108 Ada, 70 Parsel,8.682,13m2 Yüz Ölçümlü, 1-3 eğimli, toprak yapısı itibariyle killi-tın, III. Sınıf tarım arazisi vasfında, içerisinde ekili-dikili bitkisel ürün bulunmayan taşınmazdır.
Yüzölçümü : 8.682,13 m2              Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Mücavir alan dışında        Kıymeti : 26.046,00 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : 
1. Satış Günü : 30/01/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/02/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :ŞARKİKARAAĞAÇ ÇEVRE YOLU ÜZERİ KÜLTÜR PARKI İÇİ DÜĞÜN SALONU ŞARKİKARAAĞAÇ ISPARTA 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/30 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/12/2017
Kaynak: Editör:
Etiketler: T.C., Şarkikaraağaç, İcra, Dairesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı