Haber Detayı
03 Eylül 2013 - Salı 14:58
 
Tarifi Zor Bir ADAM...
Yerel Seçimlerin adım adım yaklaştığı şu günlerde Eğirdirli Gazeteci Meslektaşımız Kemal Erben Adaylar ve protreleri konulu bir köşe yazısı gündeme aldı işte o yazı. TARİFİ ZOR BİR ADAM.
Siyaset Haberi
Tarifi Zor Bir ADAM...

Tüm Türkiye’de olduğu gibi İlimizde de siyasi arenada partilerin adayları belli oldu. AK Parti Adayı ise şu anda belli değil, bir çok isim geçiyor AK Parti Adaylığı için, MHP Adaylığı için mevcut başkan Yusuf Ziya GÜNAYDIN’ın 30 Ağustos’ta MHP Lideri Devlet BAHÇELİ tarafından açıklanması gayet doğal bir durum olarak karşılandı MHP camiasında.

Saadet Partisi Süleyman ÇAKAN,  CHP Metin Lütfi ÇAKMAKÇI  ve MHP mevcut başkan Yusuf Ziya GÜNAYDIN ile yarışa katılacak.

Eski Vali Memduh OĞUZ başta olmak üzere ve bir çok isim geçiyor AK Parti Adaylığı için. Fakat Facebook sayfasından takip ettiğim, her an her dakika vatandaşlarla iç içe olan bir Aday Adayı dikkatimi çekiyor günlerdir, Onu Süleyman Demirel Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi olarak değil de, AK Parti’den geçtiğimiz genel seçimlerde 3. sıra Milletvekilliği Adaylığından daha çok tanıyor halkımız.

Ev, ev geziyor, çocukla çocuk, büyükle büyük oluyor, Isparta vatandaşların ne istediğini biliyor. CHP İl Başkanı Vedat ŞENOL’un yarışın CHP Adayı ile AKP arasında geçecek söylemleri ise ne kadar gerçekçi bunu tartışmak gerekir. Çünkü Isparta'da MHP’nin güçlü olduğu aşikar.

Öte yandan uzun süredir Isparta'da yaptığım araştırmalarda son olarak özellikle Ayazmana Mahallesinde hiç tanımadığım vatandaşlarla sohbet ederek kamuoyu araştırması yaptım. Geçtiğimiz dönem Hasan BALAMAN’dan dolayı oyları MHP’ye verdik, bu dönem AK Parti Suat Hoca gibi halka direk inen bir şahsiyeti çıkarırsa oylarımızı yeniden AK Partiye vereceğiz sözleriyle karşılaştım.

Ve takip ettiğim Aday Adayları arasında bulunan Doç Dr. Suat KOLUKIRIK’ın insan psikolojisinden ne kadar iyi anladığını, insanların bir Belediye Başkanı Aday Adayını nasıl kucakladığını, bağrına bastığına şahitlik ettim. Yine gözlemlerime göre şu anda telefonları susmayan, mahalle mahalle, ev ev dolaşarak Isparta ’da bulunan 44 mahallesinin tamamını dolaşan Doç Dr. Suat KOLUKIRIK’ın Ak Parti’den Aday olup olamayacağını bilemem, fakat  Isparta ’ya renk katan, Isparta siyasetine damga vuran bir şahsiyetin halk tarafından bu kadar çok sevilmesi beni oldukça şaşırtıyor. Isparta halkı tepeden gelen Adaylara kırmızı kart gösterdiği gerçeğini düşünürsek. Sayın Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bunu göz ardı etmemesi Suat Hoca gibi halkın sevdiği ve halka malolmuş isimlere şans vermesi, hem Ak Parti, hemde vatandaşlar tarafından hayırlı olacağı kanısındayım.

Sosyal Medya’dan takip ettiğim Doç. Dr. Suat KOLUKIRIK’ın sayfasına yazılan bir yazı ise bütün bu anlattıklarımı doğrular nitelikteydi. İşte o yazıyla sizleri baş başa bırakıyorum.

KIRILMAZ ADAM !.. BELEDİYE BAŞKANIMIZ NEDEN SUAT KOLUKIRIK OLSUN?

Bir adam var içimizde yaşayan, tarifi çok zor ama mümkün. Gönülleri birer-birer, küme-küme, avuç-avuç fethetmiş bir adam. Belki bir çoğunuz bilmez ve tanımazdı ama o aramızda yaşardı. Bir bakmışsın bir temizlik işçisi ile çay yudumlarken, bir bakarsın Fatma teyzenin bahçesinde onunla dertleşirken görürsün. İlçe, kasaba, belde, köy, mahalle, ev ev O'nu görürsünüz her yerde. Evliya çelebi gibi, Yunus Emre gibi dolaşır durur. O gibi, bu gibi değil, Biz gibi, siz gibi yani bizler gibi bir adam. Gönlünde Allah, peygamber ve insan sevgisinden başka bir hissiyat taşımayan, olduğu gibi görünen, göründüğü gibi de olan, maneviyatı bile gösterişçilikten uzakta tutan, o, şu , bu diye hiç bir ayrım gözetmeden bütün yaratıkları Allah yarattığı için seven, söz verip de tutmamazlık, görüp de görmemezlik yapmayan bir adam. Herkesin ödenekler ayırarak, etrafında parayla, menfaatle yağcı, dalkavuk adamlar kiralayıp taşıdığı dönemde etrafında Suat hocaya inanmış ve onunla kader birliği yapmış insanlardan başka birisini bulamazsınız. O ne abudik-gubudik siyasetçilere benzer, ne yalancı, dönme, iki yüzlü siyaseti hayatına katar. Halk öbek öbek onun yolunu gözler, telefonları bile günün hangi saatindeyse açmamazlık yapmayan, atılan mesajlara mutlaka cevap veren gerçek lider. O'nu belki siyasetin kendisi de, siyasetin adamları da sevmez. Neden? sıra dışıdır o. Kuralları v e çizgileri O'nun insanlık dolu yüreğinin yanlış bir kanı taşıyamayacağı ile sınırlıdır. Doğaldır, kardeştir, dosttur, abidir, babadır, hocadır, her şeyden de önemlisi iyi bir insan, gerçek bir Müslümandır. O'nu anlatmak değil, o'nun yanında olmak O'nu daha iyi anlamaya kafidir. Kolukırık'tır ama yüreği, sözü, gönlü, beyni, düşüncesi, imanı sapa sağlam bir insandır. Suat hoca kısacası; Bir takım tutmak, bir parti tutmak, bir müzik grubu sevmekten de öteye İnsana insan olduğunu hatırlamaktır. Allah yolunu açık etsin Suat hoca...

KARALAMA KAMPANYASI BAŞLADI....

Günlerdir Ak Parti'nin kendi içerisinden gerek milletvekili destekli, gerek ise parti teşkilatı içerisinden ve yönetiminden birileri adeta kendi adaylarını ön plana çıkartmak için ve diğer adayları ise yerin dibine batırmak üzere adeta karalama ve linç kampanyalarına başladılar. Bunlardan birisi de kim tarafından yönetildiği ve kim tarafından yazıldığı bilinmeyen bir profil olan; Isparta  da Neler Oluyor, profilinden yapılan karalama ile; "DÇ.DR.SUAT KOLUKIRIK HASAN BALAMAN VE EKİBİ İLE KOL KOLAMI. YİNEMİ ZULUM FURYASI BAŞLAYACAK. HESAP NE" gibi akla ve mantığa sığmayan bir anekdot yapılmıştır. Şunu hiç akıllardan çıkarmayalım; Atılan yersiz ve gerçeğe aykırı her şey hatta beddua bile sahibine bir bumerang gibi geri döner, kendisini vurur. Kimse kimseye birisini övücü bir yazı, sohbet veya resim dolayısıyla kınamaz, yermez ve uygundur da. Ancak birilerinin ekmeğine yağsürmek için birilerini kırıcı, üzücü ifadelerle karalama, linç etme kampanyaları siz Isparta adını kullanarak yayın yapanlara, Ak Parti'lilere, insanlığa, Müslümanlığa sığmaz. Bu bir yarış olsun, kim hak ediyorsa o kazansın. Isparta bu tür ayak oyunlarıyla yıllarını kaybetti. Yaptığınız bu davranış Allah'ın nezdinde de hak edilen karşılığını bulur. İkinci mesele Doç.Dr.Suat Kolukırık'ın kimsenin payandası olacak kadar ne aptaldır, ne de cahil. Üçüncü mesele Suat Kolukırık üstün tecrübeleri, kişiliği, yeteneği, halkın sevgisi nedeniyle kimselerle kol kola, el ele, omuz omuza verecek kadar muhtaç biri değildir. Hiç bir gün birilerinin desteğini, "şu arkamda, bu önemde, bu yanımda dediğini duydunuz mu?" Bu tür yazılar desteklediğiniz o adayları yüceltmez bilakis halkın gözünde küçültür.

KOLUKIRIK OLMAK ÖZGÜN DİK DURUŞUN ADAMI OLMAK DEMEKTİR. Şehirleri imar edebilirsiniz, bazılarını besleyip zengin ve rant sahibi edebilirsiniz, basını basıp parayı elde edebilirsiniz, siyasi gücü arkanıza alıp aday olabilirsiniz.... Amaaa en önemli nokta bakın nerede; Halkın gücünü arkanızda hissedebilmek. Başka ne kaldı oyunları bozmak. Parçala, böl, istediğin gibi yönet. Bu günün modeli mi? Yok yılların Siyonist ve emperyalist bölüşümcü, çıkarcı düzeni. Peki Isparta ile ne alakası var?Isparta'da Ak Parti'nin iktidar olamaması için sürdürülen çabaların ta kendisidir. Parti'de bir çok aday adayı gösterip; Şu vekilin adamı, şu il başkanının adamı, şu başbakanın adamı, şu teşkilatın adamı, şu zenginlerin adamı, şu gazetecilerin adamı diye diye diye; Partiyi bin parçaya bölsünler ki kızgınlar, kinlenenler, öfkelenenler bu partiye desteğini çeksin. Peki ne yapılmalı. Başbakan , teşkilat, İl Yönetimi, Vekiller ve herkes en önemli olarak neye bakmalı? Sadece arkasındaki halk desteğine önem vermeli, hatta mini bir yerel seçim yapılmalı çeşitli seçmen bölgelerine, çeşitli gelir gruplarına, çeşitli meslek kurulu ve sivil toplum örgütlerine elektronik oylama konulmalı 10 bin denek ile yapılacak bu değerlendirme neticesinde en cok oy alan kişi sadece halkın değil yukarıda saydığım herkesin de adayı olmalıdır. Böylece Gönülleri fethetmiş, değerli akademik kariyerli , genç çalışkan birisi Ak Parti'yi Isparta 'da zirveye taşıyacaktır. Kemal ERBEN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yerel, Seçimlerin, adım, adım, yaklaştığı, günlerde, Eğirdirli, Gazeteci, Meslek
Yorumlar
Haber Yazılımı