Haber Detayı
12 Şubat 2014 - Çarşamba 00:21
 
Şarkikaraağaç'ı Yönetmeye Talipler
Türkiye 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere kilitlendi. Siyasi partiler birbiri ardında adaylarını açıkladı ve adaylar çoktan sahaya indi bile. Şimdi gözler 30 Mart’a ve seçim sonuçlarına çevrildi.
Siyaset Haberi
Şarkikaraağaç'ı Yönetmeye Talipler

Türkiye 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere kilitlendi. Siyasi partiler birbiri ardında adaylarını açıkladı ve adaylar çoktan sahaya indi bile. Şimdi gözler 30 Mart’a ve seçim sonuçlarına çevrildi.

Bayram AYDEMİR: 

1967 yılında Çiçekpınar Kasabasında dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini Çiçekpınar Kasabasında, Lise öğrenimini Şarkikaraağaç Endüstri Meslek Lisesinde, Yüksekokulu Fırat Üniversitesinde bitirdi. 1990 yılında Şarkikaraağaç Belediyesinde göreve başladı. 1990-2003 yılları arasında Fen İşlerinde İnşaat Teknikeri ve Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. 2003 yılında görevinden istifa ederek, 2004 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Ak Parti’den Çiçekpınar Belediye Başkanı seçildi. 10 yıldır bu görevi yürüten Başkan Aydemir bütün Belediyecilik hizmetleri yanında, %100 eğitime destek kampanyası ile 8 derslik ilköğretim okulu, 6900 parseli kapsayan içeriğinde100 km yol, sanat yapıları bulunan arazi toplulaştırması, 28 dükkanlık1400 m2sanayi sitesi, Şarkikaraağaç-Çiçekpınar-Fakılar yolu ve kaldırımı bulunan  yol düzenlemesi, onlarca park bahçe, çevre düzenlemesi,85.000 m2kilit taş yol düzenlemesi,30 km kanalizasyon şebeke yapımı gibi projelerin gerçekleşmesini sağlayan Başkan Aydemir evli ve iki çocuk babasıdır. 

Ramazan KABALAK: 

1961 yolunda Salur Köyünde dogdu. İlkokulu salur köyünde, ortaokulu Şarkikaraağaç, lise Isparta'da tamamladı. Üniversite eğitimini SDÜ Elektrik Elektronok Teknik Programlardan mezun oldu .Köy Hizmetlerinde yol bölüm şefliği, asfalt, kanalizasyon birimlerinde uzun yılllar şeflik yaptı. 2009 yılında emekli oldu. Emin AKYOL: 

1970 Şarkîkaraağaç Belceğiz Köyünde doğdu. İlkokulu Belceğiz Köyünde bitirdi. Ortaokulu Şarkîkaraağaç İmam Hatip Lisesinde bitirdi. Uzun yıllar Şarkikaraağaç Birlik de otobüs işletmeciliği yaptı aynı zamanda sanayide Eminpen adı altında PVC kapı pencere doğrama işi yaptı. 1999-2004 yılları arasında Anavatan Partisinden belediye meclis üyeliği yaptı. Ziraat odası meclis başkanlığı, Esnaf Kefalet Kooperatif yönetim kurulu üyeliği (2 dönem), Belceğiz Köyü Tarımsal Kooperatif Başkanlığı yaptı. Evli ve 3 çocuk babası
İsa ÇARKACI:

1962 yılında Yalvaç İlçesi Çetince Kasabasında dünyaya geldim. İlkokul mezunuyum. Evli ve üç çocuk sahibiyimm. Şu an sanayide iş yerim, İnşaat sektöründe ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren şirket ortağıyım. İlçeye sitecilik anlayışını getiren bu alanda ilk yatırımı yapan ve ilçenin görüntünsünün değişmesine katkısı olan yatırımlar yaptım. 30 mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli seçimlerde bir Şarkikaraağaç sevdalısı olarak halkımın istekleri ile büyük birlik partisinden belediye başkanı adayı oldum. İlkokul mezunuyum.

1999-2004 yılları arasında MHP Belediye Meclis Üyeliği yapan, 2009 yılında CHP Belediye Meclis Üyesi adayı, 2014 yerel seçimlerinde MHP Belediye Başkan Aday adayı oldu. 


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, 30, Mart’ta, yapılacak, olan, yerel, seçimlere, kilitlendi, Siyasi, par
Yorumlar
Haber Yazılımı