Haber Detayı
13 Ağustos 2013 - Salı 01:30
 
ŞARKİKARAAĞAÇ 150 YAŞINDA
Milliyetçi Hareket Partisi Şarkikaraağaç İlçe Başkanı Bayar Yalçın iktidar’a yüklendi. Yalçın konuşmasında,
Siyaset Haberi
ŞARKİKARAAĞAÇ 150 YAŞINDA

Milliyetçi Hareket Partisi Şarkikaraağaç İlçe Başkanı Bayar Yalçın iktidar’a yüklendi.
Yalçın konuşmasında, 1863 yılında Kayseri ile birlikte ilçe olan Şarkikaraağaç coğrafi konum olarak gelişmeye , sanayileşmeye müsait bir bölgede olmasına rağmen aradan geçen 150 yılda gelişememiştir. İI olma yolunda gelişemeyen ilçemiz maalesef köy olma yolunda mesafe almıştır. İlçemiz her alanda geriye gitmiştir. Geçmişte komşu köy ve ilçeler alış verişlerini yaparken son yıllarda ilçemiz halkı alış verişlerinin komşu ilçelerden yapmaya başlamıştır.

İlçemizden yaklaşık her dönem parlamentoda milletvekili yada bakan bulunmasına rağmen milli gelirden payına düşeni alamamıştır.   ,

MHP İlçe Başkanı Yalçın ilçemiz Ekonomik, sağlık, eğitim altyapı ve üst yapı hizmetlerinde hep geriye kalmıştır. İlçemizdeki bazı kamu kurum ve kuruluşları AKP iktidarı tarafından kapatılmıştır. Orman işletme Müdürlüğü,Toprak Mahsulleri ofisi, ceza evi, Askerlik şubesi. Bu kurumlarda çalışan personel ilçemiz esnafından alışveriş yapmakta idi. Üç be,s günlük cezası olan vatandaşlarımız cezalarım çekmek için komşu İlçe ve il'e gitmektedir. Askerlikle ilgili bir belge için Yalvac'a gitmekte bu işler için bile ilçemizden ekonomik çıktı komşu ilçelere ekonomik katkı sağlamıştır.

İlçemiz halkı ve esnafı perişan durumdadır. Son yıllarda AKP iktidarı ve Yerel yöneticilerinin siyasi tercihleri ve baskıcı tutumları yüzünden ilçemiz Türkiye genelinde kötü olaylarla anılır duruma gelmiştir. Orta öğretim ve Yüksek okulda yaşanan bazı olaylar öğrencilerin tercihlerinde azalmaya sebep olmuştur. Bacasız fabrika olarak bilinen yüksek okulda yerel seçimler sırasında yapılan baskıcı tutum sonucu yerel seçimlerin kaderi değişmiş ama 1200 kişilik öğrenci kontenjanı sadece 600 civarında öğrenci kaydı yaptırılmıştır.

İlçemizde sağlık hizmetleri de yeterli değildir.İlçemize 50 yataklı hastane yerine 35 yataklı hastane yapılmış ama içi boştur. Yatak sayısının düşürülmesinden dolayı ilçemize verilmesi gereken Uzman doktor kadrosu da düşürülmüştür. 2-3 tane uzman doktor ile ilçemiz halkı yeterli sağlık hizmeti alamamaktadır. Eksik uzman Doktor nedeniyle insanlarımız komşu ilçe ve il hastanelerine gitmektedir.

Son on yılda yapılan siyasi baskılardan dolayı ilçemizden birçok esnafımız ve insanımız ilçeden göç etmek zorunda kalmıştır. Yatırımlarını başka yerlere yapmışlardır. Dolayısıyla nüfusumuz 10 binin altına düşmüştür.

Şimdi sormak lazım 100 bin nüfuslu hayali şehir imar planı yapanlara, nereye gitti bu 100 bin nüfus? Halbuki Şehir imar planı yapılırken Organize sanayi bölgesi ayrılsa , Özel sektörün ilçemize yatırım yapması teşvik edilse idi, İyi bir imar planı yapılarak İlçe dağıtılmadan İlçe merkezindeki boş alanlar değerlendirilse idi İmar üzerinde sık sık hatıra binaen oynanmasa idi ilçemiz gelişme yolunda daha hızlı iierlemezmiydi. İlçemizin Ait yapısı. Üst yapısı perişan durumdadır. İçme suyu şebekesi, Kanalizasyonu, yolu yeterli değildir. Yolları delik deşik durundadır. İlçemizde Asfalt ve kilitli tas çalışması 1999-2004 yılları döneminde dönemin MHP li belediye başkanı tarafından yapılmıştır. Demek ki hizmet iktidar belediyesi olmakla gelmiyor çalışmakla proje üretmekle oluyor.

VELHASIL ELLER ÇIKMIŞ AYA BİZ KALMIŞIZ YAYA.

ŞARKİKARAAĞAÇ'IN 7/24 KESİNTİSİZ ANLIK TEK HABER SİTESİNDESİNİZ....

ŞARKİKARAAĞAÇ'TA OLAN BİTENİ ÖĞRENMEK İÇİN SİZE WWW.SARKİKARAAGAC.COM.TR YETER...

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milliyetçi, Hareket, Partisi, Şarkikaraağaç, İlçe, Başkanı, Bayar, Yalçın, iktid
Yorumlar
Haber Yazılımı