Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 15:34
 
ŞARKİKARAAĞAÇ, UZUN ZAMAN SONRA BELEDİYECİLİK İLE TANIŞTI
TBMM Başkan Vekili Bilgiç, baba ocağı Şarkikaraağaç’ta coşku ve heyecanla karşılandı. Şarkikaraağaç’ın uzun aradan sonra gerçek bir belediyecilik ile tanıştığını belirten Bilgiç, “Şarkikaaağaç’ı çok daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için sizden bir dönem daha istiyoruz” dedi.
Siyaset Haberi
ŞARKİKARAAĞAÇ, UZUN ZAMAN SONRA BELEDİYECİLİK İLE TANIŞTI

TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç, baba ocağı Şarkikaraağaç’taydı. İlçe girişinde kalabalık tarafından karşılanan Bilgiç, ilçe merkezinde Belediye Başkanı İsa Çarkacı’ya destek istedi. Şarkikaraağaç’ın uzun aradan sonra gerçek belediyecilik ile tanıştığını belirten Bilgiç, şöyle konuştu:
TÜM HALKI KUCAKLAYAN BİR BELEDİYECİLİK
“Son dönemde Belediyecilik anlamında gerçekleştirmiş olduğumuz hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımız İsa kardeşime çok teşekkür ediyorum. Uzun zaman sonra Şarkikaraağaç gerçekten belediyecilik ile tanıştı. Bu öyle bir tanışma ki bütün Şarkikaraağaç halkını kucaklayan bir belediyecilik anlayışı ile tanıştı.
BİLGİÇ’TEN İTİRAF: GÖNLÜMÜN
KIRILDIĞI ZAMANLAR OLDU
Zaman zaman yılgınlığa düşmedim ama zaman zaman gönlümün kırıldığı süreçleri yaşamadım desem yalan söylemiş olurum. Bugünekadar hiç yalan söylemedim. Yapılmış hizmetlere karşı insanlar sadece gözlerini değil, vicdanlarını kapattılar. Ama asla Şarkikaraağaçlının ve Isparta halkının gönlüden asla silemediler. En basidi şurada hastane. Hastane inşatına başlayacağımız sürede burada yapılanları unutamıyorum. Son derece önemli bir hizmet gelecek ‘babasının diktiği ağaçları kesiyor’ dediler. Kötü mu oldu hastaneyi yapmamız. Zaman zaman doktor eksikliklerimiz oldu. Şimdi ek bina yapıyoruz. Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi’ni 100 yatağa çıkaracağız. 16 uzman doktorumuz olacak. Sağlık Bakanlığı standartları kapsamında Şarkikaraağaç asla doktor problemi yaşamayacak. En kısa sürede inşaata başlayacağız. Sağlık ocağını yıkacağız, otopark yapacağız. İlk hastane babamın tek tek eliyle tuğlalarını koyduğu bir bina idi. Ama yıkılması gerekiyordu.
İYİ Kİ AK PARTİ VAR
Şarkikaraağaç’ı mecburi hizmet bölgesine aldık. Her gelen öğretmen mecbur hizmet kapsamında geldi. Çocuklarımız öğretmensiz kalmadı. Ne dediler hatırlıyor musunuz? ‘Şarkikaraağaç’ı sürgün yeri yaptı’ dediler. Çocuklarımız öğretmensiz mi kalsaydı. İktidara geldiğimizde 400 bin öğretmen vardı. Şimdi 1 milyon öğretmen var. Ama yine yetmiyor. Dinamik nüfus içinde bizim çok daha güçlü süreçleri götürmeliyiz. İyiki AK Parti, İyi ki Recep Tayyip Erdoğan vardı.
BİR DÖNEM DAHA İSTEDİ
Şarkikaaağaç’ı çok daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için sizden bir dönem daha istiyoruz. Siz buna varsanız biz de elbirliği ile doğalgazı getirmeye de varız. Bunu buradan başkası söylese ‘sallıyor’ diyebilirsiniz. Bunu Süreyya Sadi Bilgiç söylüyorsa bir bildiği vardır. Biz iktidara geldiğimizde Türkiye’de sadece 6 ilde doğalgaz vardı. Bugün 77 ilde doğalgaz var. Bugün Isparta’da doğalgaz var ama Yalvaç’ta da doğalgaz var. Şarkikaraağaç’a doğalgaz gelecekse ben de bu yükün altına ancak İsa Çarkacı ile girebilirim.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞARKİKARAAĞAÇ,, UZUN, ZAMAN, SONRA, BELEDİYECİLİK, İLE, TANIŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı