Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 00:53
 
Şarkikaraağaç'tan bir Doktor Daha Gidiyor !
Nasıl Bir Memleket Olduk? Şarkikaraağaç'a gelen durmuyor, Durmak isteyene de biz sahip çıkmıyoruz...!
Sağlık Haberi
Şarkikaraağaç'tan bir Doktor Daha Gidiyor !

Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesinde uzun zamandır görev yapan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Cemal Utku Saygılı istifası Bakanlık tarafından kabul edildiği öğrenildi.

Yaklaşık 1 yıl önce istifa eden Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Saygılı KHK kapsamında istifası askıya alınmıştı. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Cemal Utku Saygılı’nın istifasının kabul edildiği öğrenildi.

Antalya’da Özel bir hastaneye gideceği haberi gerek Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi ve gerekse Şarkikaraağaç’ta büyük bir üzüntüye neden oldu.

Olağandışı çalışkanlığı, efendi kişiliği ve hastalarına karşı gösterdiği yakın ilgisi ile büyük küçük herkes tarafından sevilen Dr. Utku Saygılı’nın  önümüzdeki günlerde yeni görev yerine gideceği öğrenildi.

Çevre İlçelerden de Hasta Geliyordu

Uzun zamandır Yalvaç ilçesinde de Çocuk Doktoru bulunmaması nedeniyle Gelendost, Hüyük, Yenişarbademli ilçelerinden de gelen hastalara hizmet veriyordu.

Şarkikaraağaç Dr. Devlet Hastanesinde Doktor açığı giderek büyüyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve en son olarak'da çocuk Hastalıkları Doktoru.

SÖZÜN ÖZÜ;

Memlekete Doktor Gelmiyor, Gelene de Sahip Çıkmıyoruz !  

En iyisi elimizdekilerin Kıymetini Bilelim... 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şarkikaraağaç'tan, bir, Doktor, Daha, Gidiyor, !, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı