Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 12:22
 
Şarkikaraağaç Halkı Doktoruna Sahip Çıktı
Ş.Karaağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Alpaslan Çelik’in görev süresinin uzatılmaması ve Başhekimlik görevinden alınmasından sonra vatandaşlar imza toplayarak Çelik’in görev süresinin uzatılmasını istediler.
Sağlık Haberi
Şarkikaraağaç Halkı Doktoruna Sahip Çıktı

Belceyiz köyü halkının, Cumhurbaşkanlığına gönderilmek üzere başlattığı imza kampanyasına diğer köylerinde destek vermesi bekleniyor. Çelik’in görev süresinin uzatılmamasından sonra yerine Yalvaç Devlet Hastanesi Başhekimi Ceyhun Coşkun geçici olarak görevlendirildi.

DOKTOR SIKINTISI HAD SAFHADA

Şarkikaraağaç İlçesi doktor sıkıntısı çekmeye devam ediyor. Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi'nde kadın doğum uzmanı ve Çocuk Doktorlarının uzun zamandır olmamasının yanı sıra yeterli acil doktoru, aile hekimi ve anestezi uzmanının bulunmaması ilçede doktor sıkıntısına neden oldu. Halen hastanede iki dahiliye doktoru, bir cerrah, 2 diş doktoru ve 3 acil doktoru görev yapmakta.

Şarkikaraağaç İlçesi il merkezine yaklaşık uzaklığı 120 km. Bütün köy ve kasabalar ile nüfusu yaklaşık 30. 000 ‘e ulaşmasına rağmen ne yazık ki Dr. Sadettin Bilgiç Devlet hastanesinde kadın doğum uzmanı doktoru bulunmamakta.

Sağlıkta personel açığının en fazla olduğu ilçelerden biri olan Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi birçok branşta uzman doktor eksiği bulunuyor.

Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi'nde Kadın Doğum Doktor'u Yalvaç Devlet Hastanesinden geçici olarak ilçemize görevlendirilmiştir.

Şarkikaraağaç ilçesinde doğum sancısı çeken, yada doğumu yaklaşan bayanlar Isparta’ya sevk ediliyor.Hatta çocuğunun cinsiyetini dahi öğrenmek isteyen çiftler ne yazık ki 120 km uzaklıkta bulunan Isparta, Yalvaç, Beyşehir’e veya diğer İl merkezlerine gitmek zorunda kalıyor... Bu da vatandaşlarımıza ayrı bir maddi yük getiriyor. Şarkikaraağaç halkı biran önce hekimlerin atanmasını bekliyor. Şarkikaraağaç halkı tam teşekküllü modern bir hastanemiz varken bu eziyet neden? Hastanemize doktor atanmasını istiyoruz diye sitem ediyorlar.

İLÇE NÜFUSUNUN 10 KATI HASTA MUAYENE EDİLDİ “

Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi'nin her gün üzerine koyarak hizmet ağını genişlettiğini belirten yetkililer,  2017 yılının ilk 11 ayında 97 bin 496 hasta tedavi ederek ilçe nüfusunun neredeyse 10 katına hizmet verildiğini dile getirdiler.

“SON TEKNOLOJİK CİHAZLARLA HİZMET VERİYOR”

Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesin tamamlanması ve son teknolojik cihazlarla donatılmasından sonra hastaların şehir merkezine veya özel hastanelere giderek yüksek miktarlarda tedavi ücreti ödemelerinin önüne geçildiğini belirten yetkililer, Vatandaşların devletin olanaklarından sonuna kadar faydalandığını ifade ettiler. 

“KOCA REİS’İN ESERİ”

Şarkikaraağaç’a bu modern hastaneyi kazandıran TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’e teşekkür eden ilçe halkı, Bilgiç’in devreye girerek başarılı ve sevilen Başhekimin görev süresinin uzatılmasını ve eksik olan polikiniklere doktor atamasının yapılmasını istiyorlar.

BAŞHEKİM GECE-GÜNDÜZ HASTANEDE

Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesinde gece-gündüz Hasta ve Hastaneye hizmet eden, aynı zamanda da Dahiliye Polikliniğinde 2017 yılının 11 aylık zaman diliminde 16 bin 600 hastayı tedavi eden Başhekim Alparslan Çelik’e İlçe halkı teşekkür ederek görev süresinin uzatılmasını istiyorlar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şarkikaraağaç, Halkı, Doktoruna, Sahip, Çıktı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Şarkikaraağaç Halkı Doktoruna Sahip Çıktı
Şarkikaraağaç Halkı Doktoruna Sahip Çıktı
Yorumlar
Haber Yazılımı