Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 14:47
 
Şarkikaraağaç, Çarıksaraylar ve Çiçekpınar Hisselerini Eğitime Devretti
9. Cumhurbaşkanımız Merhum Süleyman Demirel’in talimatı ile büyükşehirlerde okuyan Ispartalı çocukların barınma ihtyacını karşılamak üzere 1972 yılında İl Özel İdaresi, ITSO ve belediyelerin katılımı le kurulan Isparta İl ve Beledeyelere Yurt Yaptırma Birliği kent için önemli bir karara imza attı.
Gündem Haberi
Şarkikaraağaç, Çarıksaraylar ve Çiçekpınar Hisselerini Eğitime Devretti

** ÖZEL VE BAŞDEĞİRMEN SÖZ VERMİŞTİ

31 Mart yerel seçimleri öncesi Ak Parti YSK Temsilcisi ve Isparta Milletvekili Recep Özel ile Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Zafer Mahallesindeki Yurt Yaptırma Birliğine ait araziye yurt ve eğitim tesisi yapılması için söz vermişti. Verilen söz artık yerine getirildi.

Yurt Yaptırma Birliğini oluşturan Isparta’daki ilçe belediye başkanları dün bir araya geldi. Yapılan toplantıda Birlik Üyelerinin kararıyla söz konusu arazi Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredildi. Devredilen araziye yurt ve eğitim tesisi yapılacak ve bölgenin ihtiyacı karşılanacak.

** 2 MİLYON 700 BİN TL DEVREDİLDİ

Ayrıca birliğe ait olan 2 milyon 700 bin lira da belediyelerin bağışı ile İl Millli Eğitim Müdürlüğüne aktarıldı. 2 milyon 700 bin yurt ve eğitim tesisinin yapımında kullanılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şarkikaraağaç,, Çarıksaraylar, ve, Çiçekpınar, Hisselerini, Eğitime, Devretti,
Yorumlar
Haber Yazılımı