Haber Detayı
04 Eylül 2013 - Çarşamba 18:29
 
Şarkikaraağaç’ta Esnafın Kaldırım İşgali
Şarkikaraağaç’ta yayaların kullandığı kaldırımların esnaf tarafından işgal edilmesi vatandaşların tepkisini çekiyor.
Yaşam Haberi
Şarkikaraağaç’ta Esnafın Kaldırım İşgali

Şarkikaraağaç’ta hemen hemen birçok cadde de kaldırımların işyeri sahipler tarafından reyon haline getirilmesi, bununla da yetinmeyen esnafın yolu bile kapatması kaldırımları kullanan vatandaşların tepkisini çekerken çok sayıda vatandaş Türkiye’nin hiçbir şehrinde böyle manzara olmadığını belirterek kaldırımların işgaline biran evvel son verilmesini istedi.

Şarkikaraağaç’ta özellikle Ziraat Bankasından itibaren cadde üzerinde işyerlerinin eşyalarını kaldırımlara koyulması, kaldırımı kullanmak isteyen vatandaşların yürümesine engel olurken, cadde den yürüyen vatandaşlar ise zaman zaman trafik kazalarına mahrum kalıyor.

Yayaların yürümesi için yapılan kaldırımların, esnafın eşya teşhir etme yerine döndüğünü vurgulayan Vatandaşlar; “Bazı esnaflar kaldırıma satacakları eşyaları diziyor. Vatandaş geçemediği için mecburen caddelerde yürümek zorunda kalıyor. Böyle olunca da yürüyen vatandaşlara araç çarparak yaralanmasına neden oluyor. Kaldırım işgalini abartan bazı vatandaşlar, kaldırıma gölgelik yaparak, kaldırımı kendi iş yeriymiş gibi kullanıyor. Bu konun biran evvel çözülmesini istiyoruz” diye tepki gösterdiler.

“KAYMAKAMLIK, BELEDİYE VE TRAFİK BU SORUNU MUTLAKA ÇÖZMELİ”

Şarkikaraağaç’ta birçok caddede kaldırımı kullanmanın mümkün olmadığını belirten vatandaşlar, kaldırım işgallerine son verilmesi için Kaymakamlık, Belediye ve Trafik müdürlüğünü göreve davet ettiklerini söylediler.

Kaldırım ve caddelere düzülen eşyalardan yüzünden tedirgin olduklarını ve iş yeri sahiplerine kaldırımdan yürüyemediklerini söylediklerinde işyeri sahiplerinin tepkisiyle karşılaştıklarını ifade eden vatandaşlar; “Kaldırımları kullanamıyoruz. Özellikle hırdavat malzemelerinin, giyim eşyalarının bulunduğu cadde üzerinde bütün kaldırımlar işgal edilmiş. Ne caddeyi kullanabiliyoruz. Nede kaldırımı, biz yetkililerden bu konuya çözüm bulmalarını istiyoruz. Korkumuzdan çoluk çocuğumuzu bir yere gönderemiyoruz. Bu konuda Kaymakam'dan, belediye başkanından trafik ekiplerinden ve esnaf odalarından yardım istiyoruz. Böyle bir manzara Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. Nerede görülmüş yayalar için yapılmış kaldırımları yayalar kullanamıyor” diye sorunlarını dile getirdiler.

Öte yandan Şarkikaraağaç’ta Çarşamba günleri kurulan halk pazarında trafiğin yoğun yaşandığı sebze pazarında at arabalarının yol ortalarına durmasından ilçede trafik akışını da alt üst ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şarkikaraağaç’ta, yayaların, kullandığı, kaldırımların, esnaf, tarafından, işgal
Yorumlar
Haber Yazılımı