İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
Haber Detayı
10 Eylül 2013 - Salı 22:05
 
PKK’nın Kaçırdığı Başyiğit Şarkikaraağaç’a Döndü
Tunceli'nin Pülümür İlçesi'ne bağlı Kaymaztepe Köyü yakınlarında geçen 25 Haziran'da PKK'lı teröristler tarafından aracı yakılarak kaçırılan şantiye şefi Abdullah Başyiğit serbest bırakıldı.
Gündem Haberi
PKK’nın Kaçırdığı Başyiğit Şarkikaraağaç’a Döndü

24 Haziran’da Pülümür'un Kaymaztepe Köyü yakınlarında yapımı devam eden Kocatepe Jandarma Karakolu'nun şantiye şefi olarak görev yapan Abdullah Başyiğit, geçen 25 Haziran'da şantiyeyi basan PKK'lılar tarafından kendi aracı yakılarak kaçırıldı. Başyiğit, 09 Temmuz günü Kırmızıköprü Köyü yakınlarında serbest bırakıldı.

 Şarkikaraağaç ilçesi Çarıksaraylar Kasabasında ikamet eden ve ekmek parası için Tunceli Pülümür'e giden Abdullah Başyiğit Terörüstler tarafından kaçırılmıştı. 15 gün boyunca pkk tarafından göz altında tutulan Başyiğit olayın ardından Şarkikaraağaç’a dönerek yaşadıklarını  gazeteci Fatih Demirtaş’a anlattı. PKK tarafından kaçırılan ve kaçırıldığı ilk 5 günü Pkk tarafından darp edilen Abdullah Başyiğit zor günler yaşadığını, 15 gün boyunca tek aklına gelen ailesi olduğunu onlardan başka hiçbir şey düşünmediğini söyledi.  Pkk tarafından kaçırılan Abdullah Başyiğit 15 gün boyunca patateş kızartması ve sarımsak yiyerek yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.

 “Buraya Ekmeğimiz İçin Geldik”

 “Köyümüzden ekmek parası için kalktık geldik. İnsanların canı tehlikeye atılıyorsa niye çalışalım”dedi.

 

 Teröristler tarafından kaçırılan Başyiğit serbest bırakıldıktan sonra durumu güvenlik güçlerine bildirdi.

 Abdullah Başyiğit, Pülümür İlçe Jandarma Komutanlığı'na giderek kaçırılması ile ilgili ifade verdikten sonra Pülümür Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı ile serbest bırakıldı.

 Foto-Haber: Fatih DEMİRTAŞ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tuncelinin, Pülümür, İlçesine, bağlı, Kaymaztepe, Köyü, yakınlarında, geçen, 25,
Yorumlar
Haber Yazılımı