Haber Detayı
29 Mayıs 2018 - Salı 15:22
 
Muhasebe Müdürü Serbest Bırakıldı
Çiçekpınar Belediyesi Muhasebe Müdürü zimmetine para aktardığı iddiası ile tutuklanan V.D. çıkarıldığı mahkemede Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakıldı.
Kasabalar Haberi
Muhasebe Müdürü Serbest Bırakıldı

Çiçekpınar Belediyesi Muhasebe Müdürü  zimmetine para aktardığı iddiası ile tutuklanan V.D. çıkarıldığı mahkemede Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakıldı. 

ilçesi Çiçekpınar Belediyesi Muhasebe Müdürü zimmetine para aktardığı iddiası ile 20 Eylül 2017’de gözaltına alınarak çıkarıldığı Şarkikaraağaç Adliyesinde tutuklanarak Yalvaç Ceza evine gönderilmişti.

NELER YAŞANMIŞTI?

Başkan Derviş Açar, Muhasebe müdürü Veysel D’nin son zamanlarda ki hal ve hareketleri, yaşam tarzındaki harcamalarından şüphelenerek Belediye hesaplarını kontrol etti. Bu esnada hesaplarda açıklık olduğunu ortaya çıkardı.   Edinilen bilgiye göre Yalvaç Halk Bankası Çiçekpınar Belediyesi hesabına İller Bankası tarafından her ay gönderilen parayı, Şarkikaraağaç Ziraat Bankası şubesi, Belediye hesabına fatura karşılığı aktaran muhasebe müdürü Veysel D., kendi adına açmış olduğu hesabına yaklaşık 400 bin TL para aktardığı tespit edildiği öğrenildi. Başkan Açar, Banka yetkilisinden Muhasebe Müdürü Veysel D.’nin Belediye hesabından aynı gün kontrol esnasında 5 Bin TL çekerek, kendi hesabına aktardığını öğrenince geriye dönük hesaplarda inceleme yaptı. Muhasebe Müdürü Veysel D.’nin her ay iller bankasından gelen ödeneklerin belirli zamanlarda kendi hesabına aktardığını tespit etti.

Akabinde Başkan Açar, Muhasebe Müdürü Veysel D.’ye tutanak tutup açığa alarak, Resmi makamlara ve Adli mercilere görevi kötüye kullanma ve zimmetine para aktardığı için Veysel D. Hakkında suç duyurusunda bulundu. Muhasebe Müdürü Veysel D. Cumhuriyet Savcılığı tarafından nöbetçi mahkemeye sevk edilerek 20 Eylül 2017’de çıkarıldığı mahkeme de görevi kötüye kullanma ve zimmetine para aktardığı iddia edilerek tutuklanarak Yalvaç Cezaevine gönderildi.

SERBSET BIRAKILDI ! 

25 Mayıs 2018’de Veysel D. Çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muhasebe, Müdürü, Serbest, Bırakıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı