Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 14:57
 
MİLLETİMİZE KARŞI VEFA BORCUMUZ Kaynak: MİLLETİMİZE KARŞI VEFA BORCUMUZ
Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, "Bugün itibarı ile açılışını yaptığımız yeni adli çalışma yılı içerisinde bizleri her zaman olduğu gibi yoğun bir emek ve mesai dönemi beklemektedir. Kaynak: MİLLETİMİZE KARŞI VEFA BORCUMUZ
Gündem Haberi
MİLLETİMİZE KARŞI VEFA BORCUMUZ Kaynak: MİLLETİMİZE KARŞI VEFA BORCUMUZ

Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, "Bugün itibarı ile açılışını yaptığımız yeni adli çalışma yılı içerisinde bizleri her zaman olduğu gibi yoğun bir emek ve mesai dönemi beklemektedir. Adalet çalışanları olarak bizler elimizden geldiğince ve gücümüz yettiğince halkımıza en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi bugün de üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde icra etme azmi ve kararlılığı içerisindeyiz. Bu bizim hem kendi onur ve saygınlığımıza hem de aziz milletimize karşı bir vefa borcumuzdur. Daha güzel bir ülkenin hayalini kuran, adalete, hakkaniyete ve hukukun üstünlüğüne inanan insanlar olarak her zaman daha iyi olanı arama ve hayata geçirme gayreti içinde olmaya devam edeceğiz. Unutmayınız ki bu uğurda millet olarak el ele verebilir ve birlikte hareket edebilirsek sorunların pek çoğunun üstesinden gelebiliriz" dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Akbulut konuşmasında ayrıca, "En büyük insanlık erdemlerinden birisi olarak kabul edilen adalet, insanlık tarihi boyunca her coğrafyada, değişik toplumların, kültürlerin, dinlerin, devletlerin ve milletlerin ülküsü olmuştur. Adaleti mülküne temel yapmış Türk devlet geleneği içerisinde adalet hem medeniyet anlayışımızın hem de devletimizin yönetim şeklinin temelidir. Güçlünün her zaman haklı olmadığı, zalimler karşısında mazlumların, zorbalar karşısında mağdurların korunduğu, haklıya hakkının teslim edildiği bir dünyanın hayalini kuran kıymetli hukuk insanları! Adalet için çıktığımız yolda önümüze çıkan kördüğümleri aralayan, karanlık dehlizlere ışık tutan, kalplerimizi ısıtan, bir kararın arefesinde bizlere her zaman doğru yolu gösteren, adına vicdan dediğimiz ilahi fısıltıların daima sizlerle birlikte olması dilek ve temennisiyle herkesin yeni adli yılını kutlar en derin saygılarımı sunarım" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİLLETİMİZE, KARŞI, VEFA, BORCUMUZ, Kaynak:, MİLLETİMİZE, KARŞI, VEFA, BORCUMUZ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı