Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 11:18
 
MHP Meclis Üyeleri; Daha Öncede Yapacağız Dediniz Yapmadınız!
Şarkikaraağaç Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı 4 Ağustos 2020 saat 10 00 da Belediye Başkanı odasında Meclis Başkanı sayın İsa Çarkacı başkanlığın da toplantı.
Siyaset Haberi
MHP Meclis Üyeleri; Daha Öncede Yapacağız Dediniz Yapmadınız!

Toplantı nin birinci gündem maddesi toplantı açılışı Belediye Başkanı İsa Çarkacı tarafından yapıldı.
Meclis başkanı İsa Çarkacı Meclis toplantı Gündemin de bir madde olmadığını belirterek söz almak isteyen varmı diye sordu.
MHP meclis üyesi Neşe Kalkır  söz alarak Beyköy yolu ağalar mezarlığı karşısındaki Kızıldağa dönüş yolu yol ayrımının yol tam görünmediğinden  tehlike arz ettiğini yola araçların yavaşlaması için bir bariyer yapma imkanı varsa yapılmasını, ayrica Çevre yolunda kavşaklarda ki ışıklandırma çevrelerinin çok kötü olduğunu ve buralarin yapılmasının iyi olacağını,Şehir merkezine giriş yeri olduğu için hem tehlike arz ettiğini hem kötü göründüğünü söyledi.
Belediye başkanı sayın İsa Çarkacı Kızıldağ yolunda bariyer yapma imkanının olmadığını bunun için ilçe trafik komisyonun karar alması ve ilin onay vermesi gerektiğini ilden sadece okul önlerine onay çıktığını ve daha önce burada kavşak olduğunu sürücülerin bu kavşakta kurallara uymadığını o yüzden yolun genişlemesi için kavşağı kaldırdıklarını söyledi.
Çevre yolundaki yapılacak işlerin karayolları na ait olduğunu sıcak asfalt yapıldıktan sonra karayolları tarafından yapılacağıni sıcak asfaltın da önümüzdeki yıl yapılacağını şu an belediye olarak bahsi geçen yerlere bir düzenleme yapamayacaklarını söyledi.
MHP meclis üyesi Emin Kapcı söz alarak 3 ay önceki meclis toplantısında Camikebir cami etrafinin çevre düzenlemesinin Yapılmasını gündeme getirmiştik ve o toplantıda kısa sürede yapacağınızı söylemiştiniz. Söz vermenize rağmen şu ana kadar yapılmadığını söylemesi üzerine belediye başkanı sayın İsa Çarkacı tekrar kısa sürede yapacaklarını ifade etmiştir.
Emin Kapcı tekrar söz alarak daha öncede söz verdiğini ama yapılmadığını yine aynı şekilde kalmaması gerektiğini söyledi.ve belediye başkanı İsa Çarkacı eğer benim yerimde otursan sende aynısını soylerdin.
Belediyenin imkanının olmadığını çınar ağacı çevresi ile birlikte ihale yaparak yapacaklarını beyan etti.
Meclis üyesi Bülent Gürlek söz alarak cami çevresindeki esnafın meclis üyesi olarak bizden talepleri olduğunu belediye başkanı olarak ne zaman ve nasıl bir düzenleme yapacağınız konusunda bizi bilgilendirirseniz bizde ilçe halkımızı konu hakkında bilgilendiririz diyerek.
yapacakları hakkında bilgi istedi belediye başkanı İsa çarkacı caminin çevresin komple bir çevre düzenlemesi yapacaklarını 15 gün içinde başlayacaklarını söyledi.
Mhp meclis üyesi Emin Kapcı tekrar söz alarak merkez nüfusu 10 bin köyleri ile birlikte 30 binin üzerinde nüfusu olan bir ilçe de Belediye Meclisi iki aydır gündem olmadan toplanıyor.ya çok iyi çalışan bir Belediye mız var yada hiç çalışmayan bir belediyemiz var.
İktidar partisinden seçilmiş bir belediye başkanının hiç bir proje, yatırım yapmadan meclis toplantılarında gündemi olmadan toplanması hoş bir durum olmadığını söylemesi üzerine.
Meclis toplantısına gündem olacak bir calismasinin olmadığını sadece ilçe merkezinin belediye başkanı olduğunu ifade etti.Meclis üyesi Emin Kapcı tekrar söz alarak İlçenin seçilmiş bir Belediye başkanı,siyasi önder olarak köyleri ile birlikte sorumlu olduğunu ilçemize kazandiralacak yatırımlara köyü ve ilçe merkezini ayırt etmeden çalışması gerektiğini bizim siyasi anlayışımıza göre köy ve İlçe merkezi ayırt etmeden yapılacak yatırımlara iktidar partisinden bir Belediye başkanı olarak ilgilenmek önderlik yapmak zorunda olduğunu söylemesi üzerine biz büyük şehir değiliz biz sadece ilçe merkezinden sorumluyuz.diyerek kendisini sadece ilçeden sorumlu belediye başkanı olduğunu söyledikten sonra
gündemde madde olmayınca meclis toplantısı sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, Meclis, Üyeleri;, Daha, Öncede, Yapacağız, Dediniz, Yapmadınız!,
Yorumlar
Haber Yazılımı