Haber Detayı
29 Haziran 2018 - Cuma 12:41
 
Kürkçü: "Soysuz Bir Kaos Planı"
Kürkçü: "Soysuz Bir Kaos Planı"
Siyaset Haberi
Kürkçü:

CHP İl Başkanı Ahmet Kürkçü, partisinin il merkezinde düzenlediği basın açıklamasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun valilere gönderdiği "CHP İl Başkanlarının şehit cenazeleri protokolüne alınmayacağı talimatı"nı sert bir dille eleştirdi.

Söz konusu talimatın ülkede kaos çıkarmaya yönelik olduğunu ileri süren Kürkçü, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, valilere " CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim" sözleri ile toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum, açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır. Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip, derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir" dedi.

Kürkçü, "Daha yeni tamamlanan seçimlerin, toplumda gerilimleri yok edip, sukunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir. Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada, şehitlerimizin huzurunda olacaktır. Hiçkimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidarındır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kürkçü:, "Soysuz, Bir, Kaos, Planı",
Yorumlar
Haber Yazılımı