Haber Detayı
30 Haziran 2021 - Çarşamba 23:35
 
KUM KAMYONU VE AĞIR TONAJLI ARAÇLARA SON UYARI...
Kamu yatırımları ve Belediyenin üstün gayret ve çabaları ile bugüne kadar büyük emekler sarf edilerek ilçeyi yazın tozdan, kışın çamurdan kurtarmak için kıt ve zor imkanlar, gelirle yapılan hizmetlerin Şarkikaraağaç'ta daha fazla kalıcı olması için denetimler sıkılaştırılacak.
- Haberi
KUM KAMYONU VE AĞIR TONAJLI ARAÇLARA SON UYARI...

Özellikle yapılan soğuk ve sıcak asfalt, döşenen kilitli parke ile ham yolların bozulmasına neden olan kum kamyonu ile ağır tonajlı araçların ilçe merkezinde, özel idare tarafından yapılan köy yollarında tonajlı kamyonlara sıkı denetim geliyor.

Tonaj atmamaları için defalarca uyarılan sürücülere artık cezai işlem uygulanarak taviz verilmeyeğine dikkat çekildi. Kum kamyonu ve ağır tonajlı araçların gerek ilçe merkezi, gerekse köy yollarında tonajlı geçmelerine müsade edilmeyecek.

Uzun yıllar çamurlu, tozlu, yama tutmayan yolları kullanan Vatandaşlarımız yıllar sonra Sıcak Asfalt ile tanıştılar. 7 yıldır gerek ilçe merkezi, gerekse köylerde kilitli parke taşı seferberliği başlatıldı. Buna rağmen Tonaj yüklemekle ısrar eden kamyonlar zaman zaman ceza yazıldı, zaman zaman da uyarılarda bulunuldu. Yollarımız giderek çökmeye başlamasının ardından Trafik ekipleri " kum kamyonu ve ağır tonajlı araçların ilçe sınırlarında yolları bozmaya devam ediyor. Tonaj ihlali edenler yapılan hizmetlere zarar verirken, vatandaşlarında haklı olarak yakınmalarına neden oluyor. Kum kamyonu ve ağır tonajlı araçların yolları bozmasına artık izin verilmeyecek. Bundan sonra bahane ve taviz yok. Suç işleyen yasal çerçevelerde cezası ne ise çekecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KUM, KAMYONU, VE, AĞIR, TONAJLI, ARAÇLARA, SON, UYARI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı