Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 17:40
 
KENEVİR YETİŞTİRMEK İÇİN ÖZEL ODA HAZIRLAMIŞ
ISPARTA'DA polisin yaptığı uyuşturucu operasyonunda H.Ö'ye ait evin bir odasında kenevir yetiştirmek için aliminyum folyolarla ve aydınlatma sistemi ile özel olarak hazırlandığı ortaya çıktı.
Gündem Haberi
KENEVİR YETİŞTİRMEK İÇİN ÖZEL ODA HAZIRLAMIŞ

Operasyonda H.Ö. gözaltına alınırken, 40 Kök Hint Keneviri, 181,7 gram Esrar Maddesi, 600 gram Kenevir Tohumu ile malzemeler ele geçirildi.

Isparta Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu veya uyarıcı maddenin kullanılması ve ticaretinin önlenmesine yönelik olarak geçen 22 Ağustos tarihinde H.Ö. isimli şüphelinin evine operasyon yapıldı.

Yapılan operasyonlarda H.Ö. gözaltına alınırken, evinde ise 40 Kök Hint Keneviri, 181,7 gram Esrar Maddesi, 600 gram Kenevir Tohumu, Kenevir yetiştirmek için aydınlatma sistemi ile birlikte alüminyum folyodan hazırlanmış özel oda, Kenevir yetiştirmek için alüminyum folyo ile tüp haline getirilmiş 140 adet saksı, 1 adet uyuşturucu maddenin kullanılmasında faydalanılan aparat ele geçirildi.

Yakalanan şüpheli H.Ö. hakkında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağalama”,  “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak”  ve 2313 SKM suçlarından işlem yapılırken. çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KENEVİR, YETİŞTİRMEK, İÇİN, ÖZEL, ODA, HAZIRLAMIŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı