Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 16:16
 
Kaymakamımız sayın Cuma Kılıç ve öğrenciler, sürücülere "Bilgilendirme Broşürü" dağıttı
Kaymakamımız sayın Cuma Kılıç ve öğrenciler, sürücülere "Bilgilendirme Broşürü" dağıttı
Gündem Haberi
Kaymakamımız sayın Cuma Kılıç ve öğrenciler, sürücülere

2019 yılı "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" kapsamında tüm Türkiye’de aynı saatte Yaya Geçidi Nöbeti etkinliği gerçekleştirildi. Berrin Togay ilkokulun da gerçekleştirilen etkinliğe Şarkikaraağaç İlçe Kaymakamı Cuma Kılıç başta olmak üzere, Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi Müdürü Halil Özçelik, ilçe Milli Eğitim Müdür V. Murat Kılıçaslan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Amacımız çocuklar üzerinden yayaların, trafikteki can ve mal güvenliğini önemsediğimizi göstermek ve sürücülerimizin kural ihlali yapmalarını önlemek. Yıl içinde farklı şekilde devam eden eğitimler, denetimler ve farkındalık çalışmaları sayesinde trafik kazaları ile kazalardan kaynaklanan can ve mal kayıplarında önemli oranlarda düşüş yaşandı. Şunu hiçbir zaman unutmayalım sürücüler de aynı zamanda yayadır. Saygı ve sevgi çerçevesinde trafikte herkes birbirine lütfen saygılı olsun.” dedi.

Ardından İLÇE Kaymakam V. Cuma Kılıç, ellerinde yaya önceliği taşıyan öğrencilerle birlikte yaya geçidini kullanarak karşıdan karşıya geçti ve sürücülere “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” broşürü dağıttı. Uygulamada durdurulan sürücüler ise uygulamayı desteklediklerini belirterek kendilerinin de aynı zamanda birer yaya oldukları belirttiler.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakamımız, sayın, Cuma, Kılıç, ve, öğrenciler,, sürücülere, "Bilgilendirme, Broşürü", dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı