Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 01:01
 
"İSTİKLAL MARŞI'MIZI 7'DEN 77'YE HEP BİRLİKTE SÖYLERKEN BULUŞALIM"
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı! 11 Ocak'ta tüm okullarda yapılacak
Eğitim Haberi

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada '11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı’mız okunacak' denildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, yarın tüm okulların bahçesinde bayrak töreni yapılacağı ve İstiklal Marşı'nın okunacağı açıklandı.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye'nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden yükselen İstiklal Marşı'nın, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okunamadığı bildirildi.

"İSTİKLAL MARŞI'MIZI 7'DEN 77'YE HEP BİRLİKTE SÖYLERKEN BULUŞALIM"
Çocukların ve öğretmenlerin, canlı dersler öncesinde ekran başında millî marşı söylediği belirtilerek, "Millî Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşı'mızı 7'den 77'ye hep birlikte söylerken buluşalım. 11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00'da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı'mız okunacak. Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00'da İstiklal Marşı'mız yayımlanacak" denildi.
 
MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN ÇAĞRI
Tüm Türkiye'ye çağrı yapan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, il yöneticilerinden tüm okullarda, saat 10.00'da yöneticiler ve hâlihazırda görevli personelin de katılımıyla bayrak töreni yapılmasını; öğrencilere, öğretmenlere ve ailelere bulundukları yerden İstiklal Marşı'na eşlik etmeleri için davette bulunmalarını istedi.
Bakan Selçuk da yarın mesai arkadaşlarıyla birlikte Bakanlık binasında bayrak törenine katılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "İSTİKLAL, MARŞI'MIZI, 7'DEN, 77'YE, HEP, BİRLİKTE, SÖYLERKEN, BULUŞALIM",
Yorumlar
Haber Yazılımı