Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 16:21
 
İlçe Başkanlığı Koltuğu Süt Birliği İçin Mi Kullanılıyor?
Ak Parti İlçe Başkanlığı Koltuğu Süt Birliği İçin Mi Kullanılıyor?
Siyaset Haberi
İlçe Başkanlığı Koltuğu Süt Birliği İçin Mi Kullanılıyor?

Ak Parti Şarkikaraağaç İlçe Başkanı Selçuk Gökmen'in sosyal paylaşım sitesi üzerinden her fırsatta Ankara temaslarını hemen hemen herkes görüyor. 

Ak Parti İlçe Başkanı olan Gökmen, aynı zaman da da Süt Birliği Başkanı, Elma ve Kiraz Kooperatifi (Süt) Başkanı, Süt Birliği Merkez Yönetim kurulu üyesi görevini yürüttiğünü ve her birisinden ayrı ayrı maaş aldığını hepimiz biliyoruz. Fakat son zamanlarda verilen sözler, müjdeler her nedense sekteye uğramaya başladı. Geçtiğimiz yıllarda Süt Birliği adına projeye ortak olan Gökmen Süleyman Demirel Üniversitesi Veterinerlik bölümü öğrencilerine ve hayvancılık ile uğraşan bölgemizin en büyük kazanımı olacak olan Hayvan Hastanesi projesi fetö engeline mi takıldı.

Her geçen gün sayısı gittikçe artan Üniversitemize yeni bir üniversite yapımı için kolları sıvıyordu, Okul yönetimine dernek kurulması ve bu dernek üzerinden yeni bir üniversite kazandırılması için girişimlere başlayacaktı. Dernek kuruldu kurulmasına fakat Ak Parti İlçe Başkanı pardon Süt Birliği Başkanı Selçuk Gökmen her nedense yine geriye çekiliverdi...

Belediye Başkanı İsa Çarkacı'nın Ak Partiye geçmesinde en büyük faktörü olan ilçe başkanı Selçuk Gökmen, Kentsel Dönüşüm (yenileme) başlatıyordu. Çevre ve şehircilik il müdürü ile karlı bir günde orta mahalle de keşif yapan Gökmen her nedense yine proje lafta kaldı... Acaba ilçemize Kentsel veya  TOKİ yapılmasını Müteahhitler mi engel oldu?

Muhtarları, Süt Birliğine bağlı kooperatif Başkanlarını İl ve Belediye Meclis üyelerini, sivil toplum örgütlerini Ankara'ya götürüp Orman ve su işleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüştürdün. Kapalı Devre Sulama Sistemi tamamdı, hala daha bir tek çivi dahi çakılmadı. Susuz memlekette söz konusu süt olduğunda süt birliğinin aracı. Harcama giderleri sonuna kadar kullanılırken çiftçinin susuzluğu neden ilçe başkanını ilgilendirmiyor?

Beyşehir doğal gazı Yalvaç ilçesinden alacaktı, geçerken bize de uğrayacaktı? Acaba yolda boru döşenirsen patlak mı oldu, doğal gaz Şarkikaraağaç a gelemedi?  

Sayın Başkan ! 

Söz konusu Süt Birliği, Elma ve Kiraz kooperatifi olduğunda imkanları sonuna kadar kullanıyorsun, Bakan beyle boy boy foto çektiriyordun da, 

İş TOKİ'ye, doğal gaz, Yen'i bir üniversite, kapalı devre sulama sistemi, göksöğüt merası denildiğinde Ak Parti ilçe Başkanlığı koltuğunu (yetkisini) kullanarak, süt birliğinin aracı (çiftçinin) ile neden Ankara ya gitmiyordun? 

Unutma, Su Varsa! Süt Var... 

Sahi bu arada üstüne basarak bir kez daha hatırlatalım, Ak Parti ilçe başkanlığı binası karşısında ki Eski tarihi Hükümet Konağı seni de mi hiç rahatsız etmiyor? 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlçe, Başkanlığı, Koltuğu, Süt, Birliği, İçin, Mi, Kullanılıyor?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı