Haber Detayı
16 Haziran 2021 - Çarşamba 12:36
 
İktidara Sulama Suyu Tepkisi
Aralarında Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Antalya Milletvekili Aydın Özer, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’ın da yer aldığı CHP heyeti Şarkikaraağaç’ta yaşanan sulama suyu sorununu yerinde inceledi.
Gündem Haberi
İktidara Sulama Suyu Tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle TBMM İdare Amiri ve Burdur Milletvekilimiz Mehmet Göker, Antalya Milletvekili Aydın Özer, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, İl Başkanı Yalım Halıcı, Gönen Belediye Başkanı Osman Kesmen, İlçe Başkanları, Yöneticiler, Belediye Meclis üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarından oluşan heyet Şarkikaraağaç’ta yaşanan sulama suyu sorununu yerinde inceleyerek vatandaşlarla buluştu. 

Yapılana incelemenin ardından değerlendirmelerde bulunan CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle TBMM İdare Amirimiz ve Burdur Milletvekilimiz Mehmet Göker, Antalya Milletvekilimiz Aydın Özer, Afyonkarahisar Milletvekilimiz Burcu Köksal, Gönen Belediye Başkanımız Osman Kesmen, İlçe Başkanlarımız, Yöneticilerimiz, Belediye Meclis üyelerimiz, Kadın ve Gençlik Kollarımızın katılımı ile Şarkikaraağaç ilçemizde vatandaşlarımızla buluştuk. 

AKP Milletvekilleri "Kapalı Devre Sulama Sistemini" yaklaşık 10 yıldır vaat olarak vatandaşımızın önüne getirmelerine rağmen sonuca ulaştırmamışlar. 10 sene önce kamyonlar ile meyve, sebze ticareti yapan ilçemiz maalesef bugün sulu tarım yapamaz duruma gelmiş. Ayrıca sulama sorunu sadece Şarkikaraağaç’ ta değil, Yalvaç ve Gelendost İlçelerimizde de büyük problem haline gelmiştir.

Bölge milletvekillerimiz ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Isparta'mızın sorunları ile bu kadar yakından ilgilenirken iktidar partisinin Isparta milletvekilleri neden bu sorunlara kulaklarını kapatmaktadır? Tarım ve hayvancılık yani gıda üretimi pandemi sonrasının en kritik sektörleri arasında yer almaktadır.

İktidar partisinden verilen vaatleri yerine getirmesini ve sorunlara çözüm üretmesi bekliyoruz. Yapmadıkları takdirde Cumhuriyet Halk Partisinin Millet ittifakıyla iktidarında bu sorunların çözümü için büyük gayret göstereceğimizin sözünü de hemşehrilerimize veriyoruz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İktidara, Sulama, Suyu, Tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı