Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 19:04
 
İhale İlanı
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlan Haberi
İhale İlanı

T.C.
ŞARKİKARAAĞAÇ
İCRA DAİRESİ
2020/14 TLMT.
 
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bilirkişi raporuna göre; Isparta ili, Yenişarbademli ilçesi, Yenişarbademli K., Kocataşlıkır Mevkii, 916 Parsel  taşınmazın toprak yapısı profili ve  tekstürü incelendiğinde; toprak milli-tınlı yapıda olup tarım için yeterli toprak derinliği sahiptir. Parsel I. sınıf tarım arazisidir. Parsel eğimsiz düz bir zemine sahiptir. Keşif tarihi itibariyle parsel üzerinde ekili-dikili herhangi bir ürün bulunmamaktadır. Parsel sulanabilir tarım arazisidir.
Yüzölçümü : 525,00  m2                                    Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : İmar planı dışındadır.                   Kıymeti : 7.875,00 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/01/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Şarkikaraağaç Çevre Yolu Üzeri Kültür Parkı İçi Düğün Salonu Şarkikaraağaç/ISPARTA 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre, Isparta ili, Yenişarbademli ilçesi, Yenişarbademli K, Küçükkır Mevkii, 2906 Parsel  taşınmazın toprak yapısı, profili ve  tekstürü incelendiğinde; toprak killi-tınlı yapıda olup tarım için yeterli toprak derinliğine sahiptir. Parsel I. sınıf tarım arazisidir. Parsel eğimsiz düz bir zemine sahiptir. Keşif tarihi itibariyle parsel üzerinde ekili -dikili herhangi bir ürün bulunmamaktadır. Parsel sulanabilir tarım arazisidir.
Yüzölçümü : 950,00 m2                       Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : İmar planı dışındadır.     Kıymeti : 14.250,00 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 13/01/2021 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Şarkikaraağaç Çevre Yolu Üzeri Kültür Parkı İçi Düğün Salonu Şarkikaraağaç/ISPARTA 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/14 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2020
Kaynak: Editör:
Etiketler: İhale, İlanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı