Haber Detayı
31 Ağustos 2020 - Pazartesi 11:04
 
İhale İlanı
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlan Haberi
İhale İlanı

T.C.
ŞARKİKARAAĞAÇ
İCRA DAİRESİ
2019/58 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bilirkişi raporuna göre; Isparta ili, Şarkikaraağaç ilçesi, Salur Köyü,187 Ada,29 Parsel numaralı taşınmazın yüzölçümü 5.271,79 m2 ana taşınmaz niteliği tarla olan taşınmazdır. Parselin güney cephesindenyol geçmektedir. Diğer cepheleri tarla vasıflı komşu parseller ile çevrilidir. Etrafında seyrek şekilde yapılaşma mevcuttur. Ulaşımı kolaydır. Elektriksu ve altyapı sistemlerinden yararlanabilir konumdadır. Parsel üzerinde iki katlı ev besihane ve depo olarak kullanılan yapı ve bir besihane daha bulunmaktadır. Parsel çevresininbir kısmında avlu duvarı bulunmaktadır. Dosya konusu parsel üzerindeki iki katlı evin oturum alanı 175,50m2 toplam alanı351,00 m2 dir. Taş temel üzerine zemin katı taşduvar birinci katı tuğla kullanılarak yığma tarzda inşa edilmiştir. Çatışı ahşap iskelet üzerine kiremit uygulaması şeklindedir. Çatı olduğu ve yağmur iniş borusu bulunmamaktadır.Duvarlarında beton sıva ve boya uygulaması mevcuttur. Bazı kısımlarda sıva boyu uygulaması dökülmüş durumdadır. Kapı ve pencereleri ahşap doğramadır. Elektrik su altyapı ve güneşenerjisi sistemleri mevcuttur. Yapının zemin katı depo birinci katı konut şeklindedir. Yapının iki cephesinde balkonu mevcuttur. Birinci katta bulunan daire 3 oda+ antre+mutfak+banyo+lvb+wc'denoluşmaktadır.Parsel üzerindeki depo ve besihane olarak iki ayrı bölümden oluşan yapınınalanı 250,25 m2dir. Taş temel üzerine betonarme iskelet ve tuğla duvar ile inşa edilen yapının duvarlarında sıva ve boya uygulaması bulunmamaktadır. Pencereleriahşap doğramadır.Çatışıahşap iskelet üzerine kiremit uygulaması şeklindedir.Parsel üzerindeki diğer yapının alanı 337,60 m2dir. Depo ve kümes olarak kullanılan yapı taş temel üzerine tuğla ile yığma tarzda inşa edilmiştir. Duvarlarının büyük bölümü beton sıvalı fakat boyasızdır. Kapısı pvc doğrama pencereleri ahşap doğramadır. Çatışı ahşapiskelet üzerine kiremit uygulaması şeklindedir. Taşınmazların belirleyici özellikleri ilana derç edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Yüzölçümü : 5.271,79 m2Arsa Payı : TAM
İmar Durumu :İmar planıdışındadır. Kıymeti : 360.997,05 TLKDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : Selçuklu Un ve Yem San. Tic. A.Ş1.Dereceden 13/08/2018 tarih ve 2434 Yev. İle İpoteği mevcut
1. Satış Günü : 03/11/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/11/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Şarkikaraağaç Çevre Yolu Üzeri Kültür Parkı İçi Düğün Salonu Şarkikaraağaç/ISPARTA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/58 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/08/2020 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İhale, İlanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı