İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
Haber Detayı
05 Ekim 2016 - Çarşamba 20:30
 
İHALE İLANI
İHALE İLANI
Resmi İlan Haberi
İHALE İLANI

ŞARKİKARAAĞAÇ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    :  Isparta  İl,  Şarkikaraağaç İlçe,Yakaemir   Köyü  Tosbağalık Mevki,  74 Parsel

Taşınmaz tarla vasfındadır. taşınmaz üzerinde buğday ve arpa ekili olarak bulunmaktadır.

Yüzölçümü                      : 18.280 m2

Arsa Payı                         : TAM

İmar Durumu                   : Belediye İmar Planı Dışardadır

Kıymeti                            : 56.668,00 TL

KDV Oranı                       :%18

Kaydındaki Şerhler        : Kaydında şerh bulunmamaktadır.

1.  Satış Günü                 : 23/11/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

2.  Satış Günü                 : 21/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri                        : ÇEVRE YOLU ÜZERİ BELEDİYE KÜLTÜR PARKI DÜĞÜN SALONU İÇİ

 

Satış şartları :

1-  İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-  Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-  İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-  Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-  Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/09/2016

Kaynak: Editör:
Etiketler: İHALE, İLANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı