Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 12:31
 
İGM Başkanı Keskin: Bu makamların hakkını vermeliyiz
31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde belirlenen Isparta İl Genel Meclisi, ilk toplantısını dün yaptı. 2019-2024 yılları arasında görev yapacak İl Genel Meclisi 34 üye ile toplandı.
Gündem Haberi
İGM Başkanı Keskin: Bu makamların hakkını vermeliyiz

İl Genel Meclisi’nin yeni dönemdeki başkanlığına uzun yıllar Ak Parti’de başkan yardımcılığı görevini yürüten, Mali Müşavir Serkan Keskin seçildi.

İl Özel İdaresi’nde saat 14.00’te başlayan 24. dönemin ilk toplantısına en yaşlı üye sıfatı ile geçici olarak Mustafa Artan başkanlık ederken geçici divan katipliklerini ise Yaşar Ünlü ve Kadir Elbengili yaptı. Geçici Başkan Mustafa Artan, 24. dönemin hayırlı-uğurlu olması dileği ile toplantıyı açtı. Isparta’ya yapılacak yatırımlarda İl Özel İdaresi’nin yatırımlarını en doğru şekilde yönlendirmenin önemine dikkat çekti ve İl Genel Meclisi’ne bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğini belirtti.

Toplantıda daha sonra iki yıl süre Isparta İl Genel Meclisi’nin başkan ve başkan vekillerinin seçimi yapıldı. Ak Parti gurubu Serkan Keskin’i aday gösterirken MHP, CHP ve İYİ Parti aday göstermedi. Gizli oylama ile yapılan seçimde Ak Parti’li üye Serkan Keskin, 34 üyenin 32’sinin oyuyla Isparta İl Genel Meclisi Başkanlığı’na getirildi. Başkan vekilliklerine ise Yaşar Ünlü ve Selahattin Yaman seçildiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İGM, Başkanı, Keskin:, Bu, makamların, hakkını, vermeliyiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı