Haber Detayı
27 Ağustos 2018 - Pazartesi 19:00
 
İçme Suyuna Muhalefet Çamur ATMIŞ !
Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan Isparta'da yayın yapan Uyan32'ye açıklama yapmış...
Kasabalar Haberi
İçme Suyuna Muhalefet Çamur ATMIŞ !

Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Çarıksaraylar Belediyesi  son günlerde beldede artan ishal,kusma, bulantı şikayetlerinin içme suyundan kaynaklandığı hakkında yapılan asılsız haberler ile ilgili uyan32 ekiplerine konuştu.

SUÇU SORUMSUZ MUHALEFETE BULDULAR ! PEKİ ONLARCA İNSAN NEDEN HASTANEYE GİTTİ?

(Mevlid Davetinde mi rahatsızlandılar?)

“Çamur At İzi Kalsın” Üslubu İle Belediyemizi Karalamak İstediler

“İlçemiz Devlet Hastanesi Acil servisine son günlerde müracaat eden hastaların şikayetleri arasında yer alan bulantı, kusma ve ishal vakalarının artış göstermesi ile birlikte gözler her zaman olduğu gibi içme sularına çevrildi ve bu şikayetleri fırsat bilen sorumsuz siyasi muhalefet  “çamur at izi kalsın” üslubu ile Belediyemizi karalayarak bunu fırsata çevirmeye çalışmışlardır.”

Tüm Halkımız Sularımızı Gönül Rahatlığı İle Tüketebilirler

“Öncelikle şunu söylemeliyiz ki beldemizin içme suyu kaynakları tamamen doğal pınarlardan temin ediliyor olup, su kaynaklarımız asla açıktan gitmemektedir. Her hangi bir vahşi hayvan vb teması mümkün değildir. Şarkikaraağaç ve çevresinde özellikle ilçe halkı içme suyunu beldemizin çeşmelerinden temin etmektedir. Ve tüm halkımız sularımızı gönül rahatlığı ile tüketebilirler. Ve tüm halkımız sularımızı gönül rahatlığı ile tüketebilirler.”

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ BAŞKAN?

BAŞKAN TURHAN SUÇU HEM MUHALEFETE BULDU, HEM DE SİKAYETLERİN ARTTIĞINDAN SÖZ ETTİ !

Bugün Elimize Ulaşan Son Numune Sonuçları Aşağıda Görülmektedir.

“Şikayetlerin artması ile birlikte şebekelerimiz tekrar kontrol edilmiş ve sağlık müdürlüğümüzden her zaman alınan rutin numuneler dışında ayrı yerlerden yeni numunelerin alınması istenmiş ve son numunede bu gün sabah saatlerinde yeniden alınmıştır.”

Bu gün elimize ulaşan  son numune sonuçları aşağıda görülmektedir;

Sözün-Özü;

Bugün yapılan tahlil sonrası yarın suyun kirlenmeyeceği anlamına gelmez...

Madem Muhalefet “Çamur At İzi Kalsın” Üslubu İle Belediyemizi Karalamak İstediler" sana oy verenler de mi karalamak istiyor? 

Hadi Muhalefet Çamur attı, Hastanedeki Doktorlar da mı yalan söylüyor? 

Acana onlarca kişi içme suyundan değil de Mevlid davet yemeğinde mi rahatsızlandı? :))) 

 

HASTANE KAYITLARI İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ DENİZ KARASU’DAN MI?

İlçe Hastanesinin Acil Servisine Gelen Şikayetler;

“Edinilen bilgilere göre İlçemiz devlet hastanesi acil servisine 01 ve 26 ağustos tarihleri arasında yapılan müracaatların toplam sayısı 11.451 kişi iken 2876 nüfusu olan ve bayram süresince neredeyse 4-6000 i bulan nüfusumuza rağmen beldemizden ishal, bulantı, kusma şikayeti ile başvuran kişi sayısı 200 ü geçmemektedir. Ayrıca ilçemiz hastanesine çevre belde ve köylerden de aynı şikayetle gelen kişiler mevcuttur. “

“Bu köy ve beldelerde belediyemizin her hangi bir içme suyu şebekesi olmadığını iddia sahiplerine hatırlatmakta fayda görüyoruz.””

“Bölgemize yakın olan ilçelerde de hastanelerden edinilen bilgilere göre benzer vakaların olduğu görülmüştür. Her yıl havaların ısınması ile ortaya çıkan  bu tür şikayetler hava değişimi gibi sebeplerden yaşanabilmekte ve şehir dışından gelen misafirler daha çok etkilenmektedirler.”

“Halkımızın bu tür asılsız iddialara itibar etmemelerini rica ediyor ve gönül rahatlığı ile suyumuzu tüketebileceklerini ifade ediyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İçme, Suyuna, Muhalefet, Çamur, ATMIŞ, !, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İçme Suyuna Muhalefet Çamur ATMIŞ !
İçme Suyuna Muhalefet Çamur ATMIŞ !
İçme Suyuna Muhalefet Çamur ATMIŞ !
İçme Suyuna Muhalefet Çamur ATMIŞ !
Yorumlar
Haber Yazılımı