Haber Detayı
11 Eylül 2017 - Pazartesi 09:38
 
İçişleri Bakanı Soylu’dan 'okul güvenliği' genelgesi
Şarkikaraağaç İlçesi’nde 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı öncesinde Şarkikaraağaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Ali Kemik başkanlığında okul güvenliği toplantısı yapıldı.
Eğitim Haberi
İçişleri Bakanı Soylu’dan 'okul güvenliği' genelgesi

İlçe İMKB Atatürk İlkokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Emniyet Müdürü  Metin ÖZDEMİR, Şarkikaraağaç İlçe Jandarma Karakol Komutanı Nurettin AKDİN, Şarkikaraağaç Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akif Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Ali Kemik,  okul idarecileri, kurum amirleri, muhtarlar, güvenlik görevlileri ve okul aile birliği başkanları katıldı. Şarkikaraağaç’a vekaleten bakan Yenişarbademli Kaymakamı, Yenişarbademli ilçesinde program nedeniyle katılamadı.  

Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Ali Kemik, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında bütün okullar ve çevresindeki güvenlik önlemleri konusunda hassasiyet göstereceklerini söyledi. Kemik, "Her çocuk ve gencimiz bizim için çok kıymetlidir. Gençlerimiz ve çocuklarımız bizlerin umutları ve geleceğidir. Onların en iyi şekilde yetişmeleri için bütün imkânlarımızı seferber edeceğiz. Bütün çocuklarımızın okuması ve daha iyi alabilmeleri için ne gerekiyorsa yapacağız. Ancak devamsızlık yapan ve okula gitmeyen çocukların ailelerine kanunlar ölçüsünde gereken cezayı vereceğiz. Bizim buradaki amacımız çocuklarımızın okullarına düzenli giderek gerekli olan eğitimlerini alıp vatana ve millete hayırlı birer evlat olarak yetişmelerini sağlamaktır. Ayrıca çocuklarımızın güvenli bir şekilde okula gidip gelebilmeleri için güvenlik ekiplerimiz gerekli tüm önlemleri alacak. Uyuşturucu, sigara ve madde bağımlılığı ile ilgili ise gereken önlemler alınacak. Eğitim konusunda ne tür eksiklikler varsa bunları tespit edip gidermeye çalışacağız" dedi.

Okul Aile Birliği Başkanları, Okul Müdürleri, Mahalle Muhtarları okul etrafındaki başıboş sokak köpekleri, Okul çıkışlarına araçları yavaşlatması için kasisler yapılmasını, taşıma servisleri ile ilgili sıkıntılar dile getirildi.

Toplantı, muhtarlar ve okula aile birliği başkanlarının yaşanan sorunların giderilmesine yönelik görüşlerini dile getirmelerinin ardından sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İçişleri, Bakanı, Soylu’dan, 'okul, güvenliği', genelgesi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İçişleri Bakanı Soylu’dan 'okul güvenliği' genelgesi
İçişleri Bakanı Soylu’dan 'okul güvenliği' genelgesi
Yorumlar
Haber Yazılımı