Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 15:21
 
Hayal Ettik, Proje Ürettik, BAŞARDIK
Şarkikaraağaç Belediyesi, 1 milyon hibe geri kalanı hibe olmak üzere Kerkük mahallesine GES kuruluman başladı. Santral kurulduğunda ayda 150 bin lira kazanacak.
Belediye Haberi
Hayal Ettik, Proje Ürettik, BAŞARDIK

İÇME SUYUNA 60 BİN TL ELEKTRİK FATURASI ÖDENİYOR
Şarkikaraağaç Belediyesi örnek bir projeye imza attı. Aylık 60 Bin TL elektrik bedeli ödeyen Şarkikaraağaç Belediyesi uzun yıllardır verdiği mücadelenin meyvesini toparlamaya başladı.

Kerkük Mahallesi Aslandoğmuş yolu üzerinde kurulumuna başlanan belediye, aylık 150 bin liralık elektrik üretmeye başlayacak. Üreteceği elektrikten aylık 150 bin lira kazanmayı hedefleyen belediye, bu paranın yarısıyla kredi borcunu ödeyecek, kalan yarısı ise belediye içme suyuna kasasından para çıkmadan elektrik bedelini karşılayarak, Böylelikle her ay içme suyuna ödediği 60 bin TL belediye kasasında kalacak.

BAKAN BERAT ALBAYRAK ve MİLLETVEKİLİMİZ SÜREYYA SADİ BİLGİÇ'İN DESTEKLERİ İLE BAŞARDIK

Belediye Başkanı İsa Çarkacı yaptığı açıklamada İlçemizin elektrik ihtiyacına cevap verecek güneş enerjisi santralin için  Şarkikaraağaç Belediyesi olarak Hayal ettik, Proje ürettik ve Başardık. Bu süreçte Memleketimizin evladı TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı sayın Süreyya Sadi Bilgiç'in destekleri ile yapmış olduğumuz girişimler sonucu dönemin Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak tarafından gerekli izin ve belgeleri tamamladık. Şuan GES’in kurulumuna başladık. İlçemize Kazandırdığımız Güneş Enerji Santralinin 1 Milyonu hibe, diğer geriye kalan miktarın da kredi olmak üzere tesisi ilçemize kazandırdık. Böylelikle Her ay hem içme suyumuzun elektrik bedelini karşılayacağız, hemde Belediyemiz gelir elde etmiş olacak. Bu süreçte destek olan herkese ilçemiz adına teşekkür ediyorum.

BELEDİYEMİZ GELİR ELDE EDECEK

Şarkikaraağaç Belediyesi, Kerkük Mahallesi sınırları içinde belediyemize ait tarlaya kurulumu başlayan 990 kWe (1081,8 kWp) elektrik paneli ile güneşten gelir elde edecek. Bu yatırım ortalama 4  milyon liralık bir yatırım. Yapımına başlanan bu tesis ayda yaklaşık 150 bin liralık elektrik üretecek. En kısa sürede GES’in borcu ödenip bütün gelir belediyenin olacak" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hayal, Ettik,, Proje, Ürettik,, BAŞARDIK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı