Haber Detayı
04 Ocak 2018 - Perşembe 23:32
 
Haberimiz Ses Getirdi...
Şarkikaraağaç Belediyesi Çocuk Parkları yeniden ele aldı...
Belediye Haberi
Haberimiz Ses Getirdi...

Şarkikaraağaç Belediyesi geçtiğimiz aylarda mahallelere gelişi güzel yeni parklar yaparak öylece bırakmıştı.

Belediye tarafından Şarkikaraağaç genelinde 8-10 bölgeye çocuk oyun grupları yerleştirmişti. Fakat yapılan çalışmalar eksik ve gelişi güzel olduğundan ötürü çocuk oyun parkından çok her şeye benziyordu.

Geçtiğimiz günlerde başlatılan çalışmalar kapsamında bütün çocuk oyun parkları yeniden ele alınarak peyzaj düzenleme çalışmalarına başlandı.

Şarkikaraağaç’ın vitrin mahallelerinden olan Camikebir mahallesinde eski çocuk oyun parkı sökülerek öncelikle peyzaj düzenlemesine başlandı.

Şarkikaraağaç Belediye Başkanı İsa Çarkacı tarafından verilen talimatlar sonucu yapılan incelemeler neticesinde daha önceden de Gazetemiz Ekspres tarafından gündeme taşınan çocuk oyun parkları baştan aşağı yenileniyor.

Çalışmalar tamamlandığı zaman hem çocukların hem de yetişkinlerin spor ve sosyal yaşantısını hareketlendirmek için modern, ferah alanlar oluşturulmuş olacak. Bu kapsamda Belediye Başkanımız İsa Çarkacı’nın yapmış olduğu site (daireler) yanında bulunan park’ın yenileme çalışmaları devam ediyor.

 Bir hayli eskimiş olan çocuk oyun parkı yeniden düzenleme ile daha kullanışlı olan çocuk oyun grubu yerleştirileceği öğrenildi.

 Çocukların rahatça oynayabilmesi için zemine kauçuk zemin yerine ince kum dökülmesi tercih edildi.

İlçe genelinde ihtiyaç önceliğine göre tespit edilen bölgelerde yürütülen park yapım çalışmalarında, öncelik olarak çocukların sağlıklı bir şekilde oyun oynayabilecekleri oyun alanları, yetişkinlerin kullanabileceği fitness alanları, bank ve kamelyalar yapımı devam edeceği öğrenildi.

Geç de olsa Çocuk oyun parklarının elini-ayağını toparlayan Belediye Başkanımıza, Personelimize emeklerinden ötürü İlçe halkımız adına teşekkür ederiz.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haberimiz, Ses, Getirdi..., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı