Haber Detayı
10 Eylül 2013 - Salı 15:01
 
Geri Dönüşümlü Koyunculuk Projesi
Isparta’nın Keçiborlu ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, vatandaşların sürdürebilir gelir elde etmeleri amacıyla geri dönüşümlü koyunculuk projesi uygulanıyor.
İlçeler Haberi
Geri Dönüşümlü Koyunculuk Projesi

Proje hakkında açıklamalarda bulunan SYDV Müdürü İbrahim Şan, "3294 sayılı kanun kapsamında olan vatandaşlarımızın asgari yaşam standartlarını sağlamaya yönelik yapacağımız projede, ailelerin ekonomide aktif üretken duruma geçecek sürdürülebilir gelir elde etmelerini amaçlıyoruz." dedi.

 

Vatandaşların dilekçeyle vakfa başvurmasını isteyen Şan, şunları kaydetti;

"Bu proje kapsamında vakfımıza dilekçeyle başvuru yapan vatandaşlarımızın, ilgili mevzuat doğrultusunda araştırmaları yapılarak mütevelli heyetimizce projeden faydalanmaları sağlanmaktadır. İlk defa 2002 yılında yapılan bu proje kapsamında koyunlar, veteriner hekim kontrolünde teslim alınarak verilmektedir. Bu uygulama, vatandaşlarımız tarafından da memnuniyetle karşılanmaktadır. Bölgemizde hayvancılık, önemli bir yer tutmaktadır. Bu bağlamda projedeki temel gayemiz, projeyi daha sonraki yıllarda da sürdürerek vatandaşlarımıza faydalı hale getirmektir”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Isparta’nın, Keçiborlu, ilçesi, Sosyal, Yardımlaşma, Dayanışma, Vakfı, (SYDV), t
Yorumlar
Haber Yazılımı