Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 14:06
 
Eski Otogar’ın Yerine Yalvaç Belediyesi’nden harika proje: AİLE YAŞAM MERKEZİ
Yalvaç’ta yeni yapılan otogarın hizmete girmesinin ardından boşalacak olan eski otogar alanına Yalvaç Belediyesi tarafından çok güzel bir proje hazırlığının yürütüldüğü haber alındı. Alınan bilgiye göre, uzun süredir yürütülen planlama çalışmalarına göre, eski otogar alanına ilçemizin sosyal, kültürel ve sportif hayatı bakımından büyük katkı sunacak bir AİLE YAŞAM MERKEZİ inşaa edilmesinin hedeflendiği kaydedildi.
Gündem Haberi
Eski Otogar’ın Yerine Yalvaç Belediyesi’nden harika proje: AİLE YAŞAM MERKEZİ

Merkezin içinde Restoran, Düğün Salonu, Bowling, Yüzme havuzu, Konferans Salonu, Bale-Jimnastik Salonu, Uzak Doğu Sporları Salonu, Sergi ve Fuaye Alanı, Okçuluk Salonu, Bilim Atölyesi, Bilgisayar Salonu, Dağ Tırmanma Parkuru, Basketbol ve Voleybol Sahası, Fitness Salonu, Hanımlar Lokali, Çocuk Oyun Alanı, Masa Tenisi, Bilardo Salonu, Kafeteryalar ve 2 adet Sinema Salonu gibi bölümlerin bulunmasının planlandığı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak Başkan Tütüncü, şu bilgileri verdi: “Özellikle sosyal ve kültürel birçok eksikliğimizin tamamlanması amacıyla eski otogar binamızın olduğu alanda Aile Yaşam Merkezi yapmayı planlamaktayız. Proje çalışmalarına başladık. En kısa zamanda içerisinde Restoran, Düğün Salonu, Bowling, Yüzme havuzu, Konferans Salonu, Bale ve Jimnastik Salonu, Uzak Doğu Sporları Salonu, Sergi ve Fuaye Alanı, Okçuluk Salonu, Bilim Atölyesi, Bilgisayar Salonu, Dağ Tırmanma Parkuru, Basketbol ve Voleybol Sahası, Fitness Salonu, Hanımlar Lokali, Çocuk Oyun Alanı, Masa Tenisi, Bilardo Salonu, Kafeteryalar ve 2 adet Sinema Salonu ve nikah salonunun da olacağı yaklaşık 7000 m2 alan ve altında da kapalı otoparkla otopark ihtiyacımızın görüleceği bir merkezi Yalvaç halkımızla en kısa zamanda buluşturacağız. Bu konuda çalışmalarımız devam etmektedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, Otogar’ın, Yerine, Yalvaç, Belediyesi’nden, harika, proje:, AİLE, YAŞAM, MERKEZİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı