Haber Detayı
29 Şubat 2016 - Pazartesi 11:03
 
Doğalgazda Kırkbaş’ı aştılar
Yalvaç’a doğalgazı getirecek olan ana boru hattını döşeyen firma hava şartlarının da iyi gitmesi ile çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Hattın Kırkbaş köyünü geçtiği haber verildi.
İlçeler Haberi
Doğalgazda Kırkbaş’ı aştılar

Yalvaç’ın doğalgaza kavuşmasına artık sayılı günler kaldı. İscehisar İlçesi ile birlikte doğalgaza kavuşacak olan Yalvaç’ta doğalgaz ana boru hattı döşenmesi işine 17 Aralık tarihinde başlayan firma hava şartlarının elverişli olması sayesinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

                Akköprü mevkiinden çalışmalara başlayan firma bir yandan kazı çalışmalarını sürüdürürken diğer yandan doğalgaz borularını da döşemeye devam ediyor. Yaklaşık 13 kilometrelik bir alanı geçen hattın Kırkbaş köyü sınırlarına akdar vardığı köy yerleşim alanını geçtiği haber verildi.

                TOPLAM HAT 35 KM

                Yalvaç’a doğalgazı taşıyacak olan boru hattının uzunluğunun 35 kilometre olduğunu haber veren yetkiller bu mesafenin 23 kilometresinin düz alan 12 kilometrelik kısmının ise dağlık alan olduğunu belirttiler.

                TOROSGAZ YETKİLİLERİ DE GELDİ

                Akdeniz Bölgesinde gaz dağıtım lisansını elinde bulunduran ve Yalvaç’a da yatırım yapacak olan Torosgaz yetkililerinin bir ön çalışma yapmak için geçtiğimiz günlerde ilçeye gelerek belediye başkanı ile görüştükleri fikir alışverişinde bulundukları haber verildi.

                3 BİN 400 ABONE HAZIR
                Doğalgazın ilçeye gelmesi için başlatılan kampanyada abone ücretlerini peşin olarak ödeyen 3 bin 400 dolayındaki abonenin hazır olması dağıtım işini yapacak olan firmayı da rahatlatacak. Zira şirket doğalgazın kullanım miktarının yeterli olmaması durumunda zarar edebiliyor. Yalvaç OSB’nin de hızlı bir şekilde ilerlemesi ve yatırımcının buraya gelmesi ile doğalgaz kullanımı da önemli oranda artmış olacak.

                BELEDİYE İLE ORTAK HAREKET EDİLEBİLİR

                Yalvaç Belediyesinin bu yıl içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon gibi altyapı hizmetlerini yapacak olması nedeni ile Torosgaz yetkilileri ile ortak bir çalışma yürütüp aynı anda kazıların yapılıp hatların döşenmesinin düşünülebileceği aktarıldı. Bu konuda belediye yetkililerinin kararının önem taşıdığı haber verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yalvaç’a, doğalgazı, getirecek, olan, ana, boru, hattını, döşeyen, firma, hava,
Yorumlar
Haber Yazılımı