Haber Detayı
16 Haziran 2021 - Çarşamba 12:41
 
Belediye Kendi İmkanlarıyla Mobil Atık Getirme Yaptı
Şarkikaraağaç Belediyesi Sıfır Atık Projesinde Önemli Adımlar atıyor. Belediye Başkanı İsa Çarkacı "Hedefimiz Sıfır Atık"
Belediye Haberi
Belediye Kendi İmkanlarıyla Mobil Atık Getirme Yaptı

Şarkikaraağaç Belediyesi "Sıfır Atık Projesi" kapsamında önemli çalışmaları bir bir hayata geçiriyor. Bu kapsamda çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına Şarkikaraağaç'a Mobil Atık Getirme Merkezi kazandırıldı. Şarkikaraağaç Belediye Başkanı İsa Çarkacı; Mobil Atık Getirme Merkezi ile amaçlarının; kaynağında ayrı toplanan pil, metal, cam, elektrikli-elektronik gibi atıkları diğer atıklarla karıştırmadan depolayıp geri dönüşüm merkezlerine göndermek ve bu tür atıklarından ötürü oluşabilecek çevre kirliliğinin önüne geçmek olduğunu söyledi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında piyasa değeri 60 bin TL olan Mobil Atık Getirme Merkezi'ni Belediye kendi üretim yerinde yarı maliyetinde üreterek ilçeye kazandırdı.
Sıfır Atık Projesine destek vermek için Şarkikaraağaç'a kazandırılan Mobil Atık Getirme Merkezleri hakkında açıklama yapan Şarkikaraağaç Belediye Başkan İsa Çarkacı; "Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında Belediyemizce 1 adet Mobil Atık Getirme Merkezini kendi imkanlarımız ile üreterek ilçemize kazandırdık"dedi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Kendi, İmkanlarıyla, Mobil, Atık, Getirme, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı