Haber Detayı
09 Ağustos 2017 - Çarşamba 23:31
 
BAŞKAN TURHAN'DAN LİSE ve ÜNİVERSİTELERE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERE KUTLAMA
Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan, TEOG ve LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptıkları tercih doğrultusunda lise ve yükseköğretim kurumlarının çeşitli ön lisans ve lisans kurumlarına yerleşen öğrencileri kutladı.
Eğitim Haberi
BAŞKAN TURHAN'DAN LİSE ve ÜNİVERSİTELERE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERE KUTLAMA

Başkan Turhan, konuyla ilgili yayımladığı tebrik mesajında, TEOG’un ardından LYS sonuçlarının da açıklandığını hatırlattı. Yerleştirme neticelerinin duyurulması sonrasında öğrencilerin geleceğine yön verecek tercih ettiği ortaöğretim ve yükseköğrenim kurumlarının belli olduğunu vurgulayan Turhan, şu ifadelere yer verdi:
“ÖSYM’nin LYS yerleştirme sonuçlarını açıklamasının ardından Türkiye’nin dört bir yanında üniversitelere yerleşen öğrenciler ile ailelerini ve öğretmenlerini kutluyorum. Köylerimizde, Kasaba, Şarkikaraağaç ve bölgemizde ikamet ederek bu çerçevede farklı üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına yerleşen öğrencilerimizi de tebrik ediyorum; bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılarının sürmesini diliyorum. Aynı dilek ve temennilerimi TEOG sonucu farklı liselere yerleşen öğrencilerimiz için de ifade etmek istiyorum. Gelişmiş ülkeler ve medeniyetler, şüphesiz kendini geliştirmiş, kültürlü bireylerden meydana gelir. İşte bu noktada gençlerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Hem kendilerini geliştirip vatana, memlekete, insanlığa faydalı birer birey olma yolunda çok çalışıp çaba sarf edecekler, hem de gittikleri yerlerde ve bulundukları her platformda Kasabamızı, İlçemizi ve bizleri en iyi şekilde temsil ederek övünç kaynağımız olacaklardır. Bizler de her zaman olduğu gibi bundan sonra da kurum olarak eğitim-öğretim camiası ve genç kardeşlerimiz için her türlü fedakarlıktan kaçınmayacağız. Ömrümüz yettiğince tüm imkanlarımızı sonuna kadar seferber edip, elimizden gelenin daha fazlasını yapma gayreti içerisinde olacağız.
Bu duygularla; öğrenim hayatına farklı üniversitelerde devam eden ve edecek olan Şarkikaraağaç'lı öğrenci kardeşlerimi ve farklı şehir ve kültürlerden gelerek ilçemizde öğrenim hayatına devam edecek olan öğrenci kardeşlerimi, dolayısıyla yeni hemşerilerimi bir kere daha kutluyor, Cenab-ı Hak'tan muvaffakiyet ve kolaylıklar diliyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, TURHAN'DAN, LİSE, ve, ÜNİVERSİTELERE, YERLEŞEN, ÖĞRENCİLERE, KUTLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı