Haber Detayı
20 Haziran 2017 - Salı 18:20
 
Başkan Turhan'dan Kadir Gecesi mesajı
Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan, Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başladığı gece olan Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Kasabalar Haberi
Başkan Turhan'dan Kadir Gecesi mesajı

Başkan Turhan mesajında “Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerimin indirilmeye başlandığı ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin, başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam Alemine ve dünyamıza huzur ve barış getirmesini temenni ederim” diyerek şunları dile getirdi;

“Değerli Hemşehrilerim; 
Ramazan ayı boyunca birlik ve beraberliğin sembolü, bereket dolu iftar sofralarında sevdiklerimizle, eş, dost ve akrabalarımızla bir araya gelip Ramazan ayının güzelliğini hep birlikte yaşamaya özen gösterdik.

Ramazan aynın tüm bu güzelliklerini yaşarken ne yazık ki hem ülkemizde hem de dünyada terör çirkin yüzünü gösterdi. Gelen her şehit haberi yüreğimizi burktu. 

Bir kez daha gördük ki; ülkemizde ve dünyada yaşanan terör odaklı olumsuzluklar insanlığın birlik,  beraberlik, sağduyu ve kardeşliğe ihtiyacının olduğunu açıkça ortaya seriyor. İşte bu müstesna günlerin belirtilen insani duyguların öne çıkmasına yardımcı olması hep temenni ettik, yine ediyoruz ve hep edeceğiz.

Dünyanın neresinde olursa olsun açların, yoksulların, mahrumların, mağdurların, zayıf bırakılmışların, zulme uğramışların haklarına dikkat çekmek, onların dertleriyle dertlenmek, acılarına ortak olmak, yaralarını sarmak hepimizin vazifesidir. İdrak edeceğimiz Kadir Gecesi’nin tüm bunlara vesile olmasını temenni ediyorum. 
 

Bu duygu ve düşüncelerle kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi’nin ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor, açlıkla, yoksullukla, savaşla ve sağlık sorunlarıyla uğraşan bütün insanların huzur ve mutluluğa erişmesine vesile olmasını diliyorum. Kadir Gecemiz mübarek olsun..”

Özcan TURHAN

Çarıksaraylar Belediye Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Turhan'dan, Kadir, Gecesi, mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı