Haber Detayı
28 Kasım 2017 - Salı 14:20
 
Başkan'dan Mevlid Kandili Mesajı
Şarkikaraağaç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hakan Yıldız Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in, dünyayı teşrifleriyle kainata; huzur, barış, mutluluk ve rahmet getirdiğini söyledi.
Gündem Haberi
Başkan'dan Mevlid Kandili Mesajı

Şarkikaraağaç Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mevlüt Hakan YILDIZ, “Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan 29 Kasım 2017 Çarşamba günü idrak edeceğimiz mübarek Mevlid Kandili’ne erişmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Mevlid Kandili, Peygamberimizin bizlere getirdiği değerleri ve O’nun öğütlerini anlamak ve yaşamak için çok önemli bir imkândır. Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de “Andolsun ki Resûlullah’da sizin için, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah’ı çokça zikredenler için mükemmel bir örnek vardır.” (Ahzâb, 33/21) buyrularak Sevgili Peygamberimizin hayatı bizlere ‘en güzel örnek’ olarak takdim edilmekte ve O’nu örnek almamız istenmektedir. İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberimizi sevmeli ve onu örnek almalı, onun, insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmalı, davranışlarımızı onun örnek ahlâkına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek için daha çok çalışmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin ve esnaf sanatkarlarımızın Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, Tüm İslam Aleminin Birlik Ve Dirliğine, İnsanlık Aleminin Barış Ve Huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

Mevlüt Hakan YILDIZ

Şarkikaraağaç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan'dan, Mevlid, Kandili, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı