İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İhale İlanı
İhale İlanı
İhale İlanı
İhale İlanı
Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 20:08
 
44 yıllık Murat 124 otomobiline gözü gibi bakıyor
Sevemez kimse onun gibi!
Yaşam Haberi
44 yıllık Murat 124 otomobiline gözü gibi bakıyor

Yıllara meydan okuyan Murat 124 otomobil aksesuarlarıyla da ilgi çekiyor.

USTASININ ARABASI

1976 model Murat 124 marka otomobilini 1980 yılında 165 liraya aldığını ve o günden beri gözü gibi baktığını belirten emekli ambulans sürücüsü Tasıkırık Hasan Hüseyin Tüfekçi, "Bu aracı kullanalı 38 sene oldu. Şarkikaraağaç'ta, Antalya'da bu araçla ticari taksicilik yaptım. Ticari taksiciliği bıraktım memurluğa geçtim, fakat arabayı satmadım kıyamadım satmaya. Rahmetli ustamın arabasıydı, tamirci çıraklığı yaptığım dönemde. Bu yüzden satmaya kıyamadım" dedi.

Devlet Hastanesi'nde ambulans sürücüsü olarak 2013 yılında emekli olduğunu anlatan Tüfekçi, "Bana sıfır araç verseniz vermem. Evimde özel garajım var. 15 bin TL masraf yaparak tamir ettim. Bir çok kişi bu otomobili kendisine satmamı istedi. Benim için bunun maddi karşılığı yok. Satmadım, satmam da. Otomobilim orijinal sayılır. Tüplü ve çok az değişeni var" diye konuştu.

AKSESUARLARI DİKKAT ÇEKİYOR

1976 model Murat 124 marka otomobilinde Mercedes ve uçak armaları bulunduğunu anlatan Hasan Hüseyin Tüfekçi, "Bunu aksesuar amaçlı yaptım. 'Senin Mercedes’in varsa benim Mercedes’im daha iyi', 'Senin uçağın varsa benim bu takam bana yetiyor', ayağımızı yerden kesiyor hem uçak hem Mercedes demek istedim" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 44, yıllık, Murat, 124, otomobiline, gözü, gibi, bakıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı